Náš B-tým zajížděl opět do nafukovací haly ČAFC, aby pokračoval v bojích zimní ligy. Tentokrát nás čekali klokani z Vršovic a domácí ČAFC Praha.
Při rozcvičení jsme mohli sledovat, jak Bohemka drtila tým domácích a po pěkných individuálních i kombinačních akcích střílela jeden gól za druhým.
Nečekalo nás tedy na úvod nic lehkého, protože právě klokani byli naším prvním soupeřem. Od posledního střetnutí na turnaji ve Velvarech uběhlo hodně času a nyní jsme se měli utkat s úplně jiným soupeřem, než kterého jsme tenkrát celkem hladce porazili a přehráli.
Zejména první čtyřka soupeře nás začala od úvodu utkání slušně válcovat, soupeř byl lepší ve všech herních činnostech – individuálně šikovní hráči nebyli lakomí a zapojovali do kombinace své spoluhráče a vše předváděli ve velké rychlosti. Naše rozehrávka vázla a na polovinu soupeře jsme se dostávali velmi těžce. Soupeř k našim hráčům rychle přistupoval a nedával nám čas na kombinaci ani střelbu. První gól se nám podařilo vstřelit až po několika inkasovaných, ale nadále to byl soupeř, který určoval tempo hry a hrál fotbal. Naše hra byla nedůrazná a místy nekoncentrovaná.
Úvodní zápas vyhrál zaslouženě soupeř.
Ve druhém utkání jsme si chtěli spravit chuť proti domácím a nezačali jsme špatně – první gól patřil nám. Soupeř se nedal zastrašit a také předváděl, že umí hrát fotbal. Naši Cábelíci byli sice většinu zápasu ve vedení, ale velmi těsném a soupeř se neustále dotahoval. Z naší strany to i přes vedení nebylo ono, stále opakujeme stejné chyby a kluci nedbají opakovaných pokynů trenérů. Zápas nakonec skončil zřejmě remízou, i když náš vrchní písař napočítal skóre 11:10 pro Cábelíky.
Výsledky ale nebyly důležité. Předvedená hra byla dnes na míle vzdálená našim představám.
Většina naší rozehrávky byla dnes statická a bez náběhů, hráči byli daleko od sebe a schovaní za soupeřem, opět jsme nechávali volný střed hřiště. Se čtyřmi hráči v rozích hřiště se opravdu hrát nedá, každý pak hraje na sebe, protože není komu přihrát. na polovině soupeře bylo dnes kombinace jako šafránu. Všechno také musíme zrychlit, než dáme míč od nohy, je u nás soupeř. Díky tomu jsme se dnes moc nedostávali ke střelbě.
Obránci pak byli často hodně daleko za hrou a nestíhali potom pomáhat útočníkům, když je přešel soupeř a ani dobíhat odražené a propadlé balony.
Útočníci pak mnohdy nepodporovali obránce a při rozehrávce soupeře nebo ztrátě míče se často nevraceli podpořit obranu. Rychlostně a fyzicky to byla dnes také bída, zejména Bohemka nám ukázala jiný level.
Nejhorší ovšem byla dnes koncentrace a morálka. Někteří kluci byli duchem jinde, někteří vypadali, že vstávali pět minut před začátkem zápasu. Na střídačce měli ale opět všichni elánu dost a bavili se vším možným, jen ne nasloucháním trenérům a sledováním hry.
Dnešek se tedy opravdu příliš nevyvedl, u prvního soupeře musíme uznat jeho kvality, ale i tady jsme mohli (a umíme) zahrát lépe. Druhý zápas nás pak vyloženě zklamal, zejména druhý poločas byl od nás tragický. Na druhou stranu je z dneška jasně zřejmé, kde musíme zabrat a na tom všem musíme zapracovat v tréninku.
Děkujeme všem rodičům a rodinným příslušníkům za podporu. B- tým má další zápasy zimní ligy na programu až 18.2., máme tedy dost času na všem zapracovat. V mezičase zkusíme ještě domluvit nějaké další přátelské utkání.