Také B-tým měl v sobotu na programu zápasy zimní ligy. V pozdním odpoledni jsme se sešli v nafukovací hale ČAFC Praha, abychom sehráli sice jen dvě utkání, ale každé z nich 2×20 minut.
Prvním soupeřem nám byl starý známý ČLU Beroun, který v prvním utkání po velkém boji podlehl techničtějšímu Benešovu 10:12.
Na malém a úzkém prostoru se dal očekávat boj o každý metr hřiště. Začali jsme dobře a i když jsme nechali soupeře srovnat stav na 2:2, druhá část prvního poločasu patřila Cábelíkům. Poločasové vedení 6:2 bylo velmi nadějné a hlavně přišlo zaslouženě po pěkném a zodpovědném výkonu všech našich hráčů. Pěkná rozehrávka a kombinace, snaha se tlačit do brány a když útočníci svědomitě napadali rozehrávku a zároveň pomáhali směrem dozadu, fungovalo to velmi dobře. Ve druhém poločase jsme dovolili soupeři vstřelit několik gólů a utkání zdramatizovat. Byl to nadále velký boj se šťastným koncem pro Cábelíky – výhra v poměru 8:6 a kluky jsme museli pochválit. Našlo se jen málo věcí, které bychom mohli zlepšit.
Ve druhém zápase se nám postavili kluci z Benešova, kteří byli velice techničtí a šikovní na balonu a i na malém prostoru si uměli poradit. To jsme viděli už při jejich zápase s Berounem a začátek zápasu nám to jen potvrdil. Soupeř rozjel kolotoč individuálních akcí, plných kliček a motal nás velmi zdatně. po pár minutách jsme byli na odpis – 0:6 a museli jsme zabrat. Kluci se ale kousli a důraznou hrou jsme se snažili eliminovat silné stránky soupeře. Když jsme přidali ve střelbě, začalo to tam i nám padat. Do poločasu jsme zvládli dorovnat a do kratičké přestávky jsme šli za stavu 8:8. Nadále pokračoval boj a góly přibývaly na obou stranách hřiště. Ještě několik minut před koncem byl stav nerozhodný, ale na konci zápasu soupeř dokázal skórovat víckrát a nakonec tedy prohra 12:15, ale se vztyčenou hlavou. Ukázali jsme, že se nevzdáváme a umíme zabrat i za nepříznivého stavu. Nutno ovšem pochválit i soupeře, který předváděl velmi technický a líbivý fotbal.
Dnes tedy spoustu věcí fungovalo velmi dobře – rozehrávka, napadání soupeřovy rozehrávky, bránění středu hřiště i důraz před brankou soupeře. Soupeře jsme pouštěli do šancí zejména po našem nedůrazu a občasném „vypuštěním“ našich útočníků, kdy po ztrátě balonu nepodpořili obránce a nevraceli se. Toto bylo ale spíše výjimečné a bylo bohužel i znát, že někteří kluci jsou po nemoci nebo nemocní a měli toho chvílemi „plné kecky“.
Zdá se ale, že nás čekají kvalitní zápasy a to je dobře – proto zimní ligu hrajeme.