V neděli 26.2. náš B-tým zakončil posledním hracím dnem své účinkování v zimní lize na ČAFC Praha.

V 11:00 byl na programu výkop posledního utkání zimní ligy. Postavil se nám tým Junior Praha, který dosud nezískal na turnaji ani bod. Opět jsme vlivem absencí měli k dispozici úzký kádr a jen jednoho hráče na střídání. Začali jsme aktivně, a když se nám chvíli nedařilo vstřelit gól, vzal to na sebe brankář Honza, vyvezl balon na polovinu hřiště a jeho střela se jako první ujala. Další gól přidal Niki a soupeři jsme ukázali, kdo dnes bude udávat tempo hry. Soupeř sice snížil , ale to bylo od něj na delší dobu vše, góly dál stříleli Cábelíci.
Dnešní výkon byl o poznání lepší než před týdnem. Hra začínala slušnou rozehrou a všichni se snažili kombinovat. Přidali jsme i ve střelbě a důrazu před brankou soupeře. Několik gólů padlo i po dorážkách, což nám před týdnem chybělo. Dozadu hráli kluci také vcelku zodpovědně, i když jsme na postu obránců často střídali a někteří kluci by prý raději „venčili psa“ než hráli v obraně.. 🙂

Co bychom dnes mohli vytknout, je to, že útočníci občas nenabíhali do volných prostor a zůstávali u obránců soupeře. Celkově ale dnes povedený výkon. Abychom ho ale nepřeceňovali, nutno podotknout, že soupeř byl opravdu nejslabším mužstvem ligy a dal nám na vše dost prostoru a času.

Celkové skóre zápasu 19:6 nám zajistilo další 3 body a celkově znamenalo páté místo v lize, což odpovídá našim výkonům, které jsme během zimy předváděli.

Po zápase s Juniorem následoval ještě miniturnaj dvaceti dvojic, kde se Nikimu s Víťou podařilo obsadit celkové 3. místo, když v souboji o bronzovou placku porazili v derby Tomáše s Kubou. Ani poslední dvojice Honza a Jirka si nevedla špatně, když z celkových 6 zápasů prohrála jediný s pozdějším celkovým vítězem z Benešova.

Zimní liga B-týmu je tedy za námi, A-tým sehraje finále své ligy v březnu. Než vypuknou boje jarní části sezony, sehrajeme ještě několik přátelských klání, abychom byli co nejlépe nachystaní.

Výsledek:

FK KD – Junior Praha 19:6

Góly:
Tomáš 6x
Víťa 4x
Honza 3x
Niki 2x
Jirka 2x
Kuba 2x