V sobotu 18.2. se náš B- tým schoval před větrným počasím do nafukovačky ČAFC, aby sehrál další dva zápasy zimní ligy.

Vlivem mnoha absencí byla naše sestava značně kombinovaná a mnozí si zahráli i na postech, kde běžně nehrávají.

V prvním utkání se nám postavil tým Kunratic. Do zápasu jsme vstoupili velmi vlažně a na první gól se dlouho čekalo. Museli jsme se vyrovnat s tím, že soupeř auty vhazoval a rovněž brankář řešil rozehru dlouhými výhozy. Kunratice měli ve svém středu několik velkých a silných hráčů a hráček, kteří nám dělali problémy. Největším problémem byla ale naše hra plná nedůrazu, nepohybu a nekombinace. Většina inkasovaných branek pramenila z nedůrazu, dávání si přednosti na balonu, nevracení se našich útočníků a špatné rozehry. Poločas skončil smírně 3:3 a celé utkání rovněž skončilo remízou – 8:8. Většinu zápasu jsme ale skóre dotahovali a nutno podotknout, že soupeř byl nejslabší z týmů, které jsme zatím na zimní lize potkali. Takové soupeře musíme přehrávat.

Druhý soupeř Hrdlořezy byl o poznání fotbalovější a i hra pak vypadala jinak. Bohužel jsme pokračovali v matném výkonu a soupeři dávali hodně prostoru. Když naši útočníci začali více napadat rozehru, hra byla o poznání lepší a hrálo se více na polovině soupeře. Takto ale musíme hrát celý zápas a ne jen v určitých pasážích. Také je potřeba více střílet. Několikrát jsme ukázali, že i z větší vzdálenosti umíme ohrozit branku a dát gól.
Další slabou stránkou byl dnes první dotyk s balonem. Ačkoliv jsme se na toto poslední dobou zaměřili v tréninku, je vidět, že pod tlakem s tímto máme problém a nedokážeme si pomoci správným prvním dotykem do pohybu. Velkým nešvarem bylo i čekání na balon, respektive to, že nejdeme balonu naproti. To ale souvisí celkově s dnešní nedůrazem.

I přes veškerou naší kritiku byly dnes k vidění i pěkné pasáže a když se kluci a děvče snaží dodržovat pokyny, hned je na hře vidět zlepšení. A někteří dnes předvedli pěkné výkony, ač jmenovitě obvykle nehodnotíme, dnes se dobře ukázal Víťa, kterého bylo chvílemi plné hřiště. Ten měl ale speciální motivaci v podobě bratrance v týmu soupeře. 🙂

Celkově tedy dnešek opět obnažil naše slabiny, o kterých víme a na kterých pracujeme v tréninku. Musíme tedy makat a drilovat dál.

Opět děkujeme rodičům za podporu a servis. Závěrečný hrací den zimní ČAFC ligy nás čeká již příští neděli.

Dnešní výsledky:

FK KD – Kunratice 8:8 (3:3)
FK KD – Hrdlořezy 7:11 (2:5)