V neděli 6.11.2022 jsme s našim týmem „B“ vyjeli k přátelskému utkání proti Viktorii Plzeň.
Na malé umělce za Doosan arénou jsme se sešli po půl třetí odpoledne a sledovali boje jiného týmu Viktorky proti Smíchovu Plzeň, kteří hráli před námi.
Nás čekal tým Viktorky ročníku 2015 a výkop byl v 15:10. Domluvili jsme se na sehrání 2x 25 minut.
Hrálo se na vcelku úzkém hřišti a hlavně na branky velikosti házenkářských. Také nám chvíli trvalo, než jsme seštelovali mušku a dokázali střely usměrňovat mezi tři tyče. Soupeř, ač o rok mladší, měl velice individuálně šikovné a rychlostně vybavené kluky. První zápas byl gólově chudší, ale byli jsme to my, kdo byl od začátku ve vedení. Nakonec výhra 4:2 pro Cábelíky, ale o výsledek v takovýchto přátelských utkání nejde. Hlavně se ukázaly naše silnější stránky a rovněž několik nedostatků, především v defenzivě a rozehrávce.
Ve druhé části jsme šli po dvou gólech Nikiho opět rychle do vedení a i tentokrát jsme byli v útoku efektivnější. Celkové skóre dne cca 12:4. Soupeř nám ale ukázal dobrý pohyb po hřišti, často zabíhal za naši obranu a v defenzivě a spolupráci útočníků a obránců při bránění musíme zabrat. I co se týče rozehrávky jsme střídali bídné okamžiky s velmi dobrými. Celkově jsme ale předvedli několik velmi pěkných kombinací a rychlých přechodů do útoku. Takřka ve všech herních činnostech jsme dokázali předvést kvalitu, ale i nedůraz a volbu špatných řešení. Zápas tedy přesně splnil účel a ukázal, kde máme silné a kde slabší stránky.
Po závěrečném hvizdu přišly na řadu penalty, ve kterých jsme ukázali, že i malou bránu trefit umíme. Honza pak spoustu plzeňských exekutorů vychytal. I tady jsme byli dnes lepší. Nutno ale podotknout, že soupeř byl o rok mladší a celkově nám byl dnes dobrým soupeřem.