V neděli 22.10. jsme vyjeli k poslednímu turnaji podzimu na nedaleký kopec, turnaj tentokrát hostila Svatá.

Těžký terén nejlépe zhodnotil Ondra. Předtím, než jsme dali klukům míče, prohlásil: „nemáme balony, není tu tráva“.. 🙂
Při rozcvičce jsme se na terén zaměřili, abychom byli připraveni na nečekané odskoky balonu.

V prvním utkání se nám postavili hráči Hořovic. Tyto zápasy často připomínají spíše uspávání hadů než dynamický fotbal. Začátek byl spíš vlažnější, ale postupně jsme se dostávali do tempa a předváděli vcelku kombinační fotbal. Fidla v bráně nemusel řešit takřka nic a k balonu se dostal pouze při zpětných přihrávkách spoluhráčů. Výsledek 7:0 odpovídal dění na hřišti.

Ve druhém utkání proti Komárovu se odehrával podobný scénář jako při posledním zápase s tímto soupeřem. Více ze hry měli naši Cábelíci, ale styl soupeře nám prostě nesedí a museli jsme zkousnout prohru, stejně jako posledně 1:3. Herně ale slušný zápas, opět jsme byli více na balonu my.

Třetí zápas proti Svaté byl plně v naší režii a byli k vidění i pěkné kombinace na polovině soupeře, kdy jsme po několika pěkných přihrávkách uklízeli míč do odkryté branky soupeře.

V posledním utkání jsme v nastoleném výkonu pokračovali a poradili si s Loděnicemi poměrem 3:0.

V posledním kole jsme odpočívali a mohli tak fandit Loděnicím v zápase proti Komárovu, kdy nás jakýkoliv bodový zisk Loděničáků mohl poslat na první místo v turnaji. To se také stalo a Loděnice porazili Komárov 2:1 za bouřlivých oslav našich svěřenců.

Výkon na turnaji hodnotíme pozitivně, postupně začali kluci i naše kapitánka více kombinovat na polovině soupeře, což nám v posledních turnajích chybělo, bylo vidět více zpětných přihrávek a snaha přenášet těžiště hry. Střelba až na výjimky také slušná, vzadu jsme hráli celkem jistě a hojně zapojovali do rozehry Kubu v bráně. K vidění byla i snaha o narážečku a průnikovou přihrávku za obranu soupeře.

Podzimní část sezony jsme tedy zakončili na zaslouženém prvním místě a vysloužili si tak vstupenku do jarních semifinálových bojů. Tam nás nečeká vůbec nic lehkého a celou zimu máme na čem pracovat.

Děkujeme všem rodičům a fanouškům za podporu. V listopadu nás čekají čtyři náročné přáteláky a pak skočíme rovnýma nohama do neméně náročné zimní ligy.

Naše výsledky:

FK KD – Hořovice 7:0
FK KD – Komárov 1:3
FK KD – Svatá 5:1
FK KD – Loděnice 3:0