Sobotní den opět patřil oběma našim týmům.
A- tým zajížděl do Hýskova.
Turnaj byl ovlivněn nepřítomností týmu z Loděnic, který bohužel z důvodu nemocnosti hráčů na tento turnaj nedorazil.
V chladném a vlhkém počasí nás tedy čekaly celkem tři zápasy. Měkký a lehce hrbolatý terén byl pro všechny stejný a po krátké rozcvičce jsme plni očekávání vstupovali do prvního utkání.
Jako první soupeř nám byl nalosován tým domácího Hýskova. Naši svatyni v tomto utkání střežil brankář Eda, který v tomto turnaji zastával funkci kapitána. Do utkání jsme vstoupili skvostně. V prvních minutách zápasu jsme vstřelili dva rychlé góly, které byly pro toto utkání rozhodující. Poté se obraz hry vyrovnal a soupeř snížil na rozdíl jedné branky. Přibližně v polovině utkání jsme soupeři odskočili na dvoubrankové vedení, ale po naší chybě v rozehrávce opět soupeř snížil na rozdíl jedné branky. V posledních minutách zápasu jsme ale vstřelili rozhodující čtvrtý gól a mohli jsme tedy slavit výhru 4:2. Střelci gólů: Kristián 2, Ondra 1, Víťa 1.
V dalším zápase jsem se střetli s týmem z Chyňavy. S tímto týmem jsme v předchozích zápasech svedli vyrovnané bitvy. Dalo se tedy očekávat, že i dnes budeme bojovat. Do branky se postavil Adam. Začátek utkání byl vyrovnaný, ale díky naší kvalitní hře jsme šli do vedení. Soupeř po chvilce dokázal skóre srovnat. Nicméně poté se především díky našemu dobrému zakončení a efektivní střelbě, skóre měnilo prakticky pouze v náš prospěch. Na našem celkovém vítězství 9:2 se podíleli tito střelci. Ondra 5, Eda 2, Kristián a Víťa 1 gól.
Po druhém vítězném zápase jsme s brankářem Ondrou vstoupili do zápasu s Berounským Cembritem. I přes prohru 6:4 jsme předvedli nejkvalitnější souboj s velmi těžkým soupeřem. Kluky chválíme za bojovnost a především za to, že nepřestávali věřit ve vítězství. V průběhu utkání jsme totiž dokázali 2x srovnat skóre zápasu. Nejdříve na 1:1 a poté na 3:3. Góly v tomto zápase obstarali Dominik 2, Kristián a Víťa po jednom.
Naše dnešní 2 místo v turnaji je zasloužené.
Výsledky v turnaji:
FK KD – Hýskov 4:2
FK KD – Chyňava 9:2
FK KD – Cembrit 4:6
Góly celkem: Ondra 6x, Kristián 4x, Víťa 3x, Eda 2x, Dominik 2x
B- tým se dnes představil v Berouně na Máchovně.
Zápas dne proti domácím si Lev nalosoval/připravil až na závěr a tak jsme měli tři zápasy k přípravě.
V prvním utkání jsme porazili Všeradice poměrem 7:0 a zahráli si pěkný kombinační fotbal, i když v ne příliš vysokém tempu. V bráně si nové rukavice ozkoušel Kuba, ale příliš práce neměl.
Ve druhém zápase se do branky postavil kapitán Sam a ani on nemusel řešit mnoho situací před vlastní brankou. Opět jsme si pohodlně došli pro vítězství bez inkasovaného gólu, tentokrát 8:0.
Ve třetím zápase opět změna na postu gólmana. I Honza si mohl tentokrát stavět bábovičky z gumy. Znovu bez obdrženého gólu a výhra proti Chodouni 9:0.
Očekávaný zápas byl na pořadu dne na závěr a domluvili jsme se se soupeřem na prodloužení hrací doby na 20 minut.
Soupeř na nás vlétl ve velkém stylu a brzy šel do vedení. Branky jako přes kopírák, přihrávky za naší obranu, převážně přes střed, Beroun nekompromisně trestal a v polovině utkání vedl hrozivě 6:0. Naši Cábelíci ale zápas neodevzdali, osmělili se, vyztužili střed hřiště a hlavně začali více a kvalitněji napadat soupeře na jeho polovině. To přineslo své ovoce a začali jsme také střílet góly a soupeřův elán trochu zmrazili. Bohužel velký náskok soupeře jsme již nedotáhli, ale i přes prohru 5:9 musíme všechny kluky a děvče pochválit. Takhle se bojuje. Všichni se semkli a zařadili vyšší rychlostní stupeň i přes velmi nepříznivý vývoj zápasu. Nikdo neremcal, nic nevzdal a všichni odvedli maximum a pořád věřili, že můžeme zápas zvrátit a udělali pro to vše.
Velká pochvala dnes není za druhé místo, ale především za přístup a nasazení, rodičům pak za pozitivní motivaci.