Sobota 24.9. patřila oběma našim týmům. A-tým přivítal dopoledne své soupeře na domácí umělce, B-tým po obědě zajížděl do Žebráku.

Počasí nám výjimečně přálo, celý den bylo slunečno a čekala nás tak příjemná fotbalová sobota.

Áčko začalo svůj turnaj proti Chyňavě, se kterou před týdnem sehrálo velmi vyrovnané utkání, které ale skončilo nakonec prohrou. Tentokrát se naši kluci od začátku ujali vedení, které navyšovali a skóre se zastavilo až na hodnotě 9:3 pro domácí. Soupeř tentokrát postrádal některé klíčové hráče a i přes výsledek naše hra také nebyla ideální a měla se dále jen zlepšovat.

Ve druhém zápase jsme narazili na jednoho z favoritů naší skupiny, berounský Cembrit. Ten od začátku ukazoval, že si s balonem rozumí, ale naši kluci nedali soupeři nic zadarmo a nepříznivý stav 1:3 dokázali do poloviny utkání dotáhnout. V brance pro toto utkání vystřídal Ondru Adámek a vedl si vcelku zdatně. Většinu balonů sbíral pěkným dvojkrytím a přidal i slušnou rozehru. Soupeř nakonec dokázal ještě udeřit a zvítězil 6:3, ale od našich kluků rozhodně zlepšený výkon a velmi pěkné, bojovné utkání.

Ve třetím zápase se nám postavil Hýskov, který předchozí turnaj vyhrál. Soupeř šel stejně jako v našem předchozím zápase do vedení 3:1, ale i tady jsme dokázali reagovat a dorovnat skóre. Vyrovnávací gól jsme vsítili několik desítek vteřin před koncem a nakonec tedy první remíza dne.

V posledním zápase jsme si došli pro „povinnou“ výhru nad nejslabším účastníkem skupiny, týmem Loděnic. Konečné skóre 6:1 a pěkný výkon, k vidění bylo několik slušných fotbalových kombinací i gólů.

Za celý turnaj tedy pouze jedna prohra a výkon určitě lepší než v prvním turnaji v Loděnicích. Naši kluci kalkulovali, zda se dnes dočkáme poháru. Našich sedm bodů nakonec díky výrazně lepšímu skóre znamenalo druhé místo před Hýskovem. Radost kluků byla veliká a zasloužená.

Naše výsledky v turnaji:

FK KD – Chyňava 9:3
FK KD – Cembrti 3:6
FK KD – Hýskov 3:3
FK KD – Loděnice 6:1

Střelci:

Kristian 9x
Víťa 8x
Radim 2x
Ondra 1x
Domča 1x

 

 

Náš B-tým zajížděl v sobotu po obědě na hřiště v Žebráku. Jedinou absenci hlásili Berkovi, a měli jsme tedy k dispozici dvě čtyřky.

V prvním zápase se nám postavil tým domácího Žebráku, kterému jsme nedali moc šancí se předvést a zvítězili jednoznačně 12:1 po pěkném výkonu plném kombinací a spoustu gólů si kluci a děvče pěkně připravili a po přenášení hry uklízeli takřka do prázdné brány.

Zápas, na který vždy čekáme, a který nás má prověřit, přišel znovu na řadu jako druhý. Bilance proti ČLU Beroun byla výhra a remíza a byli jsme zvědaví, jak se bude zápas vyvíjet. To, co nám dovolil předchozí soupeř, nám Beroun určitě nedovolí. To se od začátku potvrzovalo, utkání bylo velmi vyhecované a bojovné. Na pomyslném ukazateli dlouho svítilo skóre 0:0 a pro naše bojovníky bylo velmi těžké se dostávat do zakončení. Soupeř nakonec skóroval jako první a přidal i druhý gól, nakonec i šťastný třetí. Toto utkání bylo více o bojovnosti než o kombinaci, ale v tomto ohledu nelze našim svěřencům nic vytknout. Všichni utkání odmakali na sto procent a doslova „žrali trávu“. Jen se musíme trochu zklidnit a nedělat si těžkou hlavu z nepříznivého skóre. Tentokrát tedy výhra Lvíčat v poměru 3:0.

Ve třetím mači jsme si opět spravili chuť a znovu nasázeli soupeři dvanáct branek. Tentokrát to odnesl tým Chodouně. Skóre 12:0, i když začátek byl po předchozí prohře trochu rozpačitější.

V posledním zápase turnaje jsme opět bez obdržené branky zvítězili nad Všeradicemi 10:0 a ozkoušeli si nějaké kombinace. Skóre 34:4 tentokrát stačilo na druhé místo v turnaji a Berounu tak máme co oplácet. Za čtrnáct dní zajíždíme na jeho domácí půdu, takže budeme mít ideální příležitost.

Naše výsledky na turnaji:

FK KD – Žebrák 12:1
FK KD – ČLU Beroun 0:3
FK KD – Chodouň 12:0
FK KD – Všeradice 10:0