Sobota 17.9. patřila hned dvěma turnajům, dopoledne vyrazil B-tým do Chodouňe a odpoledne se prvně představil náš A-tým na hřišti v Loděnicích.
Předpověď počasí nebyla příliš pozitivní, což se během dne potvrdilo. B-tým se rozcvičil na hřišti v Chodouni ještě bez deště, ale trávník byl i tak hodně mokrý a měkký.
V prvním utkání se nám postavili borci ze Žebráku, které ještě neznáme, protože na prvním turnaji nestartovali. Začali jsme výhrou 9:0. Soupeř měl ve svých řadách dvě šikovná děvčata, ale celkově málo kombinoval a k naší bráně se dostával velmi sporadicky. I tak naše hra ale nebyla ideální, nevyužívali jsme celou šíři hřiště, která byla nadstandartní a kombinace a přihrávek bychom také rádi viděli více.
Po prvním mači se spustil déšť a tak jsme k zápasu s Berounem přistoupili po kratší pauze. Přesunuli jsme se na hřiště číslo 1, které bylo přeci jen v lepším stavu než vedlejší oraniště.
Zápas jsme začali dobře, více jsme roztáhli a přenášeli hru, využívali jsme více Honzu k přenesení těžiště hry a předváděli i dobrý tah na branku. V polovině zápasu jsme vedli 3:1. Pak jsme ale nedůsledně dostupovali soupeře a dvakrát ho nechali z nevelké vzdálenosti vystřelit a toho tým jako Beroun umí využívat. Nakonec tedy remíza 3:3, ale velmi pěkný výkon a asi nejhezčí zápas dne.
V dalším utkání jsme sfoukli tým Všeradic poměrem 12:0 a byla to hra na jednu branku.
V posledním utkání jsme museli zvítězit o 9 branek, pokud jsme chtěli pomýšlet na vítězství v turnaji. Lev měl totiž již odehráno a jeho kluci mohutně podporovali našeho soupeře, domácí Chodouň. Stejně jako před týdnem jsme se velmi rychle přizpůsobili nevalnému tempu soupeře a i když jsme byli na balonu většinu zápasu, góly přibývaly pozvolna. Hodně vyložených šancí jsme pálili a dost střel šlo mimo tři tyče. Nakonec se nám ale, hlavně zásluhou Samových 5 gólů, podařilo nastřílet soupeři 9 branek a žádnou neinkasovat. Tedy vítězství, které nám stačilo k prvnímu místu v turnaji.
Celkově turnaj hodnotíme dobře, i když těžké utkání bylo opět pouze jedno, a to proti Berounu. V něm jsme ale předvedli náš nejlepší výkon dne.
Naše výsledky v turnaji:
KD – Žebrák 9:0
KD – ČLU Beroun 3:3
KD – Všeradice 12:0
KD – Chodouň 9:0
Branky:
Víťa 9x
Sam 8x
Jirka 8x
Kuba 5x
Honza 3x
Náš A-tým dnes vstoupil do nové sezony 2022/23 prvním turnajem.

Turnaj pořádal tým AFK Loděnice a ve skupině nás ještě čekali další tři soupeři. Berounský Cembrit, Hýskov a Chyňava.

V aprílovém počasí jsme absolvovali celkem čtyři utkání.

Jako první soupeř nám byl nalosován tým berounského Cembritu. I přesto, že výsledek zápasu dopadl v náš neprospěch (prohra 9 : 3) tak předvedená hra se zkušenějším soupeřem byla uspokojivá. Především nás potěšila bojovnost celého týmu. Radost nám také udělali naši střelci. Ondra 2 góly a Kristián 1 gól.

V dalším zápase jsem se střetli s domácím celkem z Loděnic. Od začátku jsme kontrolovali hru a kombinačně jsme soupeře „válcovali“. V úvodu zápasu jsme vstřelili několik branek a po zbytek zápasu jsme na hřišti dokazovali naší kvalitu. Na jednoznačné výhře 8 : 0 se podíleli naši čtyři střelci – Eda, Kristián, Adam a Radim.

Ve třetím zápasem jsme se postavili týmu Hýskova. Tento zápas se nám herně i výsledkově nepovedl. Prohru 7 : 1 doprovázely individuální chyby v rozehrávce po kterých jsme inkasovali zbytečné branky. Do listiny střelců se v tomto zápase zapsal pouze Kristián.

Po jednozápasové pauze jsme vstoupili k poslednímu utkání turnaje proti týmu z Chyňavy. Od začátku bylo patrné, že jsme se střetli s výkonnostně vyrovnaným soupeřem a byl to doslova boj o každý míč. Kristián otevřel skóre zápasu a stav 1 : 0 vydržel poměrně dlouho. Bohužel jsme ale v krátkém časovém úseku obdrželi tři branky a stav utkání se změnil v náš neprospěch 1 : 3. Kluci ale dokázali svojí bojovností a týmovým pojetím zápas zdramatizovat. Kristián snížil stav utkání na 2 : 3. Touha po vyrovnání byla obrovská. V posledních minutách zápasu jsme sahali po vyrovnání, ale tým soupeře bohužel z protiútoku v posledních vteřinách zápasu zvýšil stav utkání na konečný výsledek 2 : 4 v náš neprospěch.

Naše 4. místo v tomto turnaji bereme jako povzbuzení do další práce v tréninku. Výkon byl ale sympatický a bojovný od všech našich kluků.

Naše výsledky v turnaji:

FK KD – Cembrit 3:9

FK KD – Loděnice 8:0

FK KD – Hýskov 1:7

FK KD – Chyňava 2:4

Góly: Kristián 7x, Eda 5x, Ondra 2x, Radim 1x, Adam 1x