V neděli 4.10.2020 jsme absolvovali hned dva turnaje a využili tak na nějakou dobu poslední příležitost sehrát utkání před Vašimi zraky.
Dopoledne se sešlo šest našich svěřenců k přátelskému turnaji na UMT na Máchovně. Pro některé to byla první příležitost okusit atmosféru zápasů.
Naše šestice se mohla těšit na celkem šest utkání na malém hřišti proti týmům ČLU Beroun 2015, Cembrit 2014/2015 a našim nelmladším kolegům Cábelíkům r. 2015. Vše se hrálo dvoukolově.
O výsledky v turnaji nešlo, přesto jsme k tomu chtěli přistoupit zodpovědně a odehrát to nejlepší, co je v našich silách. Turnaj se vydařil a k vidění byly bojovné výkony od všech zúčastněných týmů.
Tentokrát budeme v našem hodnocení trochu sdílnější a konkrétnější i směrem k jednotlivým hráčům.
Naši svěřenci nastoupili ve složení: Ondra, Domča, Kristián, Šíma, Amadeo, Adámek Š.
K jednotlivým výkonům:
Adámek podal velmi bojovný výkon a nadále se „otrkává“ a získává větší sebevědomí. Škoda některých nepřesných zakončení, ale výkon chválíme.
Domča opět v některých pasážích hry ukazoval, co v něm dříme za bojovníka a nezalekl se ani větších a silnějších soupeřů.
Kristián se zatím rozkoukává a je potřeba v něm probudit potenciál, který v něm je. Musíme zapracovat hlavně na konstantní soustředěnosti a koncentraci na hru.
Amadeo se rovněž na hřišti zatím rozkoukává a plnou koncentraci a bojovnost nám ukázal až v posledních zápasech.
Šíma potvrdil svůj standard z posledního turnaje a opět na hřišti jezdil a bylo ho všude plno. Předvedl opět svůj přímočarý tah na branku a do zakončení.
Ondru jsme opět využili k rozehře a překvapil nás svojí odvahou při vyvážení balonu, kdy se nebál kličky a přispěl i pěkným gólem. Jen musí svoji hru zrychlit a včas posunout balon dále dopředu. To platí ale pro všechny.
Celkově byl turnaj povedený a všem klukům patří dík za jejich výkony.
Odpoledne se další část našeho týmu vydala na Cembrit, kde nás čekal druhý díl seriálu okresních turnajů.
Dali jsme příležitost většímu počtu svěřenců a na turnaji se sešlo celkem 10 našich kadetů. Naším cílem bylo jednak navázat na výhru v prvním turnaji v Hýskově, především pak ale na pěknou předvedenou hru z turnaje v Zákolanech.
První zápas nás čekal tým domácího Cembritu, který jsme posledně vysoko porazili. Tentokrát však Cembrit vyrukoval s podstatně silnějším týmem a náš výkon v tomto utkání byl velmi rozpačitý. Přesto se zrodila naše výhra 4:1 a začali jsme tedy vítězně. K ideálu měl však náš výkon daleko, hra byla „ospalá“ a plná chyb v rozehrávce i obranné činnosti.
Po domluvě hráčům a upozornění na slabší stránky naší hry jsme doufali ve zlepšení v druhém utkání proti Hýskovu. Výsledkově jsme tento zápas rovněž zvládli a zvítězili 5:2, ale bohužel jsme navázali na nepříliš dobrý výkon a znovu opakovali chyby z prvního utkání.
Tak jako v Hýskově, i tentokrát nás čekal poslední zápas proti ČLU Beroun a opět přímý souboj o první místo v turnaji. Výkon se ani tentokrát příliš nezlepšil, přesto jsme šli do vedení 2:0. Soupeř ale při naší nedůrazné hře a stejných chybách srovnal na 2:2 a bylo tu opět drama. Podařilo se nám o dva góly opět utéct, ale lvíčata opět reagovala kontaktním gólem. Nic dalšího se už ale nestalo a udrželi jsme tedy nejtěsnější vítězství 4:3.
Po dvou turnajích si tedy bez ztráty bodu držíme průběžné první místo, i když náš výkon měl tentokrát k ideálu daleko a nutí nás k zamyšlení a další intenzivní práci v tréninku.
Další díl turnajového seriálu nás čeká na domácí půdě, tentokrát bez diváků, ale doufejme s větším nasazením a lepším výkonem.

Naše výsledky na turnaji:

FK KD – Cembrit 4:1

FK KD – Hýskov 5:2

FK KD – ČLU Beroun 4:3

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA