V sobotu 6.5. 2023 odehrály své turnaje opět oba naše týmy.
A-tým zajížděl do Praskoles.
V prvním zápase jsme se střetli s celkem Karlštejn/Liteň. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a poměrně brzy vedli gólem Ondry 1:0. Následné neproměněné 100% šance nás ale hodně bolely. Soupeř za celé utkání vystřelil na naši branku celkem 4x a z toho nám dal 3 branky. I přesto, že jsme soupeře jednoznačně přestříleli, tak jsme ale další branku nevstřelili a na úvod turnaje jsme tedy smolně prohráli 3:1.
Po jednozápasovém odpočinku nás čekali další 3 zápasy bez pauzy.
V zápase se Svatou jsme dominovali a po gólech Domči a Ondry vedli o 3 góly. Svatá nám sice v samotném závěru utkání vstřelila 2 branky, ale vítězství 3:2 bylo naše.
Do třetího utkání se soupeřem z Chodouně, jsme opět vstoupili dobře. Pěknou střelou levačkou se trefil Jonáš. Utkání se poté vyrovnalo a bojovný soupeř vyrovnal. Kluci ale nic nevzdali a Ondra dvěma góly rozhodl o našem vítězství 3:1
Do čtvrtého zápasu proti týmu z Praskoles jsme vstoupili skvostně. Velmi brzy jsme po dvou gólech Ondry a dalekonosné střele Edy vedli 3:0. Kluci z Praskoles nás evidentně podcenili. Následně se utkání vyrovnalo a soupeř dvěma góly snížil na 3:2. Kluci ale nepolevili v bojovnosti a cennou výhru uhájili.
V posledním utkání jsme i díky hattricku Víti celkem hladce přehráli tým z Felbabky 4:1 a mohli se radovat z celkového druhého místa v turnaji.
Věříme, že kluci na tento výsledek navážou v dalším turnaji, který nás čeká už v pondělí 8.5.
Naše výsledky:
FK KD – Karlštejn/Liteň 1:3
FK KD – Svatá 3:2
FK KD – Chodouň 3:1
FK KD – Praskolesy 3:2
FK KD – Felbabka 4:1
Góly:
Ondra 8x, Víťa 3x, Domča 1x, Jonáš 1x, Eda 1x
Náš B- tým  vyrazil do Hostomic s cílem napravit nepříliš povedené vystoupení z minulého víkendu.
Netradičně hned na úvod nás čekal souboj s berounským Lvem, který na rozdíl od nás nebyl v úplně plném složení. První zápas jsme kupodivu neprospali a všichni makali, co mohli. I přes slušný výkon jsme museli na úvod zkousnout prohru v poměru 2:4. Hra nebyla špatná, vytknout lze jen pomalejší a statickou rozehrávku. chtělo by to více pohybu, přebírat rozehrávku již do pohybu a rovněž chyběla větší podpora útočníků při rozehře.
Po krátké pauze jsme vyzvali tým z Tlustice a hra se už měla jen zlepšovat. Celkem přesvědčivě jsme zvítězili poměrem 6:1, když jsme začali více střílet na bránu.
Další utkání proti domácím Hostomicím nabídlo podobný začátek jako je proti tomuto soupeři zvykem – i přes apely, že brankářka soupeře je při krytí střel vzduchem zdatná a musíme tedy kombinovat a mířit po zemi k tyči, se odehrával přesný opak. Střely z úhlu na první tyč opravdu nemohly mít šanci na úspěch. To naši kluci a děvče po chvíli pochopili a začali plnit to, co jsme si řekli. Kombinacemi jsme uklízeli míč přesně tak, jak bylo potřeba a připsali si další zaslouženou výhru, tentokrát 5:1.
Další zápas jsme nedali Drozdovu takřka ani čuchnout a jejich nákopy na naší bránu neměly šanci na úspěch. Naopak my jsme začali kombinovat a předváděli pěkný fotbal. Výsledkem byla zcela zasloužená výhra 6:1.
Poslední zápas nás čekal Komárov, se kterým jsme měli negativní bilanci a jeho rychlí hráči nám vždycky dělali problémy. Tentokrát to bylo ale úplně jiné kafe a náš asi nejpohlednější zápas. Spousta kombinace, hledání lépe postavených spoluhráčů, přesná střelba, jistá obrana. Po nejhezčím našem výkonu výhra 6:0.
Dnes tedy povedené vystoupení. Jediné, co můžeme vytknout, jsou slabé přihrávky na přírodním povrchu. Tady musíme trochu přidat. Spousta pěkných fotbalových myšlenek ztroskotala na nedůrazných přihrávkách. Na přírodní trávě prostě musíme trochu přitlačit.
Za čtyři výhry a jednu prohru jsme dnes brali druhé místo a odskočili jsme v průběžném pořadí na druhém místě Komárovu i Drozdovu. Zbývají nám dva turnaje, abychom uhájili druhou příčku a zajistili si tak postup do finálového turnaje, který se odehraje 10. června.
Naše dnešní výsledky:
FK KD – ČLU Beroun 2:4
FK KD – Tlustice 6:1
FK KD – Chlumec/Hostomice 5:1
FK KD – Drozdov 6:1
FK KD – Komárov 6:0