V sobotu 29.4. čekaly na oba naše týmy další turnaje v jarních skupinách.
Áčko startovalo již v 9 hodin na hřišti v Litni, kde byly připravené hned tři hrací plochy a čekalo nás tedy pět zápasů bez zbytečných prodlev a čekání. Tentokrát jsme měli i dva hráče na střídačce.
První zápas proti Felbabce byl gólová přetahovaná, do vedení šel soupeř, pak dvěma góly naši Cábelíci otočili, soupeř si pak stejným způsobem vzal vedení zpět. Poslední slovo měli ale opět Cábelíci a po dalších gólech Ondry a Dominika jsme urvali první vítězství.
Ve druhém zápase šel opět do vedení soupeř z Chodouně, ale to byl jeho první a poslední gól v zápase. My jsme se trefili třikrát a zaslouženě zvítězili.
Třetí zápas proti Svaté jsme šli poprvé do vedení my a i když soupeř ještě vyrovnal, po dvou gólech Ondry a jednom od Víti jsme utekli do třígólového trháku. Soupeř se trefil ještě jednou, ovšem Víťa také, nakonec tedy přesvědčivá výhra 5:2.
Ve čtvrtém zápase na sebe narazily dva dosud neporažené týmy. Postavili se nám kluci a holky z Praskoles, kteří své úvodní tři zápasy rovněž vyhráli. Dalo se tedy předpokládat, že toto utkání by mohlo určit celkového vítěze dnešního turnaje. Bohužel úvod utkání byl z naší strany úplně bezkrevný a ospalý. Soupeř šel zaslouženě do vedení. Začali jsme se probouzet až v polovině utkání. Po pěkné kombinaci vyrovnával Jonáš, ale soupeř rychle odpověděl a vzal si vedení zpět. Podařilo se nám ještě vyrovnat, ale poslední slovo měly opět Praskolesy a zvítězily těsně 3:2.
V posledním utkání proti domácímu týmu jsme po dvou gólech Kristiána zvítězili nejtěsnějším rozdílem my, tentokrát v poměru 2:1.
Po čtyřech výhrách a jedné prohře tedy dnes druhé místo za stoprocentními Praskolesy.
Předvedená hra nebyla špatná, i když chvílemi to byl více boj než kombinační fotbal. S výjimkou zápasu s Praskolesy, který jsme trochu prospali, tak všichni bojovali a makali. Nicméně rozehrávka tentokrát nebyla nejjistější a chvílemi pomalá a bez pohybu.
Celkově ale kluky chválíme ,ke hře přistoupili všichni svědomitě.
Výsledky v turnaji:
FK KD – Felbabka 4:3
FK KD – Chodouň 3:1
FK KD – Svatá 5:2
FK KD – Praskolesy 2:3
FK KD – Karlštejn/Liteň 2:1
Střelci:
Ondra 5x
Kristián 5x
Víťa 3x
Domča 1x
Eda 1x
Jonáš 1x
Náš B-tým  zajížděl do Komárova poprvé v plném složení. Byli jsme tedy zvědaví, jak se projeví na hře, že budeme mít konečně dost sil a možností na střídání.
Bohužel úvod turnaje se nám vůbec nevydařil a po zasloužené prohře s Komárovem 1:3 přišla i další nečekaná facka v podobě prohry s Hostomicemi 2:3.
Ve třetím zápase už se náš výkon ale zlepšil a konečně jsme dokázali zvítězit, tentokráte nad Drozdovem v poměru 4:2.
Čtvrté utkání proti Tlustici jsme již začali předvádět i trochu kombinační fotbal a soupeře porazili po pěkné hře 5:1. Nutno ovšem podotknout, že Tlustice patří mezi nejslabší účastníky naší skupiny.
To nejtěžší nás čekalo opět na závěr, a to souboj se Lvem. Soupeř šel do vedení, na které jsme ale dokázali reagovat a na 1:1 srovnával Kuba. Snažili jsme se poctivě a zodpovědně bránit soupeřovy ataky, nenechávat útočníky soupeře za sebou a po zisku balonu přecházet rychle do útoku. I tak se soupeř dostal do dvougólového vedení, když hrozil zejména z pravé strany. To nás trochu rozhodilo, ne ale natolik, abychom se dále nesnažili hrát fotbal. Odměnou za naše snahy byl kontaktní gól Jirky a nedlouho nato i vyrovnávací branka Nikiho. Bohužel soupeř přidal i další gól, na který jsme již reagovat nedokázali a prohráli tedy těsně 3:4, ale po skvělém výkonu, za který jsme kluky a děvče pochválili.
Celkově tedy dnes hrozivý úvod, ale postupné zlepšení až k výbornému výkonu v posledním zápase. Dnes toto stačilo na třetí místo. Do dalších turnajů se budeme muset připravit na trochu jinou hru některých našich soupeřů – nakopávané balony na naší polovinu, kterou některé týmy praktikují. My se budeme nadále učit rozehrávat konstruktivně, i když to bude přinášet chyby v rozehrávce. To je podle nás správná cesta.
Výsledky v turnaji:
FK KD – Komárov 1:3
FK KD – Hostomice 2:3
FK KD – Drozdov 4:2
FK KD – Tlustice 5:1
FK KD – ČLU Beroun 3:4
Průběžné pořadí po 3 turnajích:
ČLU Beroun – 43 b.
Komárov – 25 b.
FK KD – 25 b.
Drozdov – 20 b.
Hostomice – 10 b.
Tlustice 5 b.