V sobotu 22.4. čekaly oba naše týmy turnaje v jejich skupinách. Zatímco pro B-tým to byl již druhý jarní turnaj, A-tým se představil v jarních bojích poprvé.

Béčko se představilo v Tlustici, kam jsme vlivem omluvenek cestovali se sedmi našimi svěřenci. Herně i výsledkově se turnaj podobal tomu předchozímu na Máchovně.

V prvním kole jsme nehráli a turnaj pro nás startoval až ve druhém soubojem s Drozdovem. Zápas se nám povedl a po pěkném výkonu jsme si došli pro zaslouženou první výhru v poměru 6:2. K vidění byla pěkná rozehra i kombinace a dost pohledných střel na branku soupeře.

Ve druhém utkání jsme na pěkný výkon navázali a vymazali domácí Tlustici ze hřiště. Opět pěkná kombinační hra podpořená dobrou muškou při střelbě. Soupeř neměl šanci a odnesl to v poměru 8:0.

Ve dalším kole nás čekal Komárov, na který nemáme dobré vzpomínky, protože na posledním turnaji se nám zápas proti tomuto soupeři hrubě nevyvedl. A bohužel tady byl opět podobný scénář, jen v trochu jiném gardu. Zatímco před týdnem se nám povedl začátek a soupeř nás rozložil otočkou v druhé části utkání, tentokrát nám hrubě nevyšel úvod. Kluci si asi při předešlé pauze dali moc velkou svačinu a začátek zápasu ještě nevěděli, že už se hraje. Hrubé chyby v obraně a totální nepohyb posadili soupeře na koně. Museli jsme dotahovat stav 2:5. Druhá část se nám již dařila lépe a kluci a děvče to nevzdali. Podařilo se nám dorovnat a ke konci zápasu jsme se tlačili do branky soupeře pro vítěznou branku. Tu jsme již bohužel nestihli a rozešli se tak smírně 5:5.

V předposledním zápase jsme porazili Hostomice, i když jsme zpočátku měli problémy překonat urostlou brankářku v bráně soupeře. Střely vzduchem likvidovala celkem zdatně a platila na ni až střelba po zemi k tyči. Nakonec vítězství 5:1.

V posledním kole nás čekal Český Lev, který byl opět v plném složení a znovu si mohl dovolit točit dvě čtyřky. Navíc šel do zápasu po pauze a tudíž čerstvější než naši borci. Snažili jsme se tým před zápasem spíše uklidnit a zdravě podpořit, přehnané hecování před tímto vypjatým derby nám spíše škodí. Úvod utkání byl tedy překvapivě klidný a herně vyrovnaný, i když Lev byl přeci jenom v práci s míčem i celkově na hřišti rychlejší. Soupeř šel i do vedení, na které jsme ale dokázali reagovat a do stavu 2:2 jsme se drželi. Pak již byla vidět na soupeři větší síla a energie a několikrát nám pláchnul středem hřiště a nekompromisně zakončoval. Navíc do utkání již nemohl zasáhnout pro zranění Tomáš a zůstal nám tedy jen jeden hráč na střídání. Prohra 2:6 asi odpovídá dění na hřišti, ale stydět se rozhodně nemusíme.

V turnaji jsme tedy opět brali druhé místo za Českým Lvem a za předvedené výkony všechny chválíme. Pěkná, jistá rozehra, hodně kombinace i odvážných individuálních průniků, k vidění bylo i dost zpětných přihrávek do druhé vlny, čemuž jsme se věnovali v tréninku. Snad se příště sejdeme v plném počtu, abychom měli více sil a možností na střídání.

Naše výsledky:

FK KD – Drozdov 6:2
FK KD – Tlustice 8:0
FK KD – Komárov 5:5
FK KD – Hostomice 5:1
FK KD – ČLU Beroun 2:6

 

Branky:

Tomáš 8x
Kuba 8x
Jirka 6x
Honza 2x
Štěpán 1x
Emča 1x

Konečné pořadí:

1. ČLU Beroun
2. FK KD
3. Komárov
4. Drozdov
5. Tlustice
6. Hostomice/Chlumec

 

 

A-tým absolvoval první jarní soutěžní turnaj v pěkném sportovním areálu TJ Felbabka. Slunné a příjemné počasí fotbalu přálo, ale do turnaje jsme přesto vstupovali s určitou nervozitou. Díky absencím byla k dispozici pouze pětice hráčů a střídačka zela prázdnotou.

S drtivou většinou soupeřů jsme se zatím neutkali, a tak i pro trenérské duo Martin + Hynek bylo problematické zvolit správnou taktiku.

V prvním zápase jsme se střetli s domácím celkem. I přesto, že jsme měli územní převahu, tak nás soupeř po našich neproměněných šancích ztrestal dvěma góly. V druhé půlce zápasu jsme ale zpřesnili zakončení, a čtyřmi vstřelenými brankami jsme zápas otočili na naše konečné vítězství 4:2.

Následoval zápas se Svatou. Díky opětovnému neproměňování 100% šancí jsme v bojovném utkání prohrávali 1:3. V posledních minutách zápasu jsme ale díky brankám Kristiána a Ondry vybojovali spravedlivou remízu 3:3.

V pauze před dalším utkáním jsme klukům kladli na srdce, aby se při zakončování soustředili na střelu po zemi, a hlavně k tyčce. Ve třetím zápase se nám postavil tým z Praskoles. Celé utkání bylo velmi vyrovnané a skóre se přenášelo ze strany na stranu. Nicméně po vynikající přihrávce Ondry (levačkou) vstřelil vítězný gól Víťa a stav utkání skončil naší těsnou výhrou 3:2.

Do čtvrtého utkání jsme vstupovali v dobré náladě a s napětím jsme očekávali, s jakou na nás narukují soupeři se sloučených týmu Karlštejn/Liteň. V začátku utkání jsme vstřelili dvě branky po prakticky identických situacích, kdy Kristián z autu přihrál do brankového prostoru střílejícímu Ondrovi. Soupeř nás ovšem dokázal dvěma góly dorovnat. Kluci se ale nezalekli a opět vstřelili dvě branky. V samotném závěru sice soupeř snížil, ale po pěkném a napínavém utkání jsme nakonec vyhráli 4:3.

Do posledního zápasu jsme vstupovali s vědomím, že pokud vyhrajeme, tak nás čeká celkové vítězství v turnaji. S tímto vědomím jsme aktivně vstoupili do zápasu a po celou dobu utkání jsme drželi opratě ve svých rukou. Od začátku jsme diktovali tempo hry a hladká výhra 5:2 odšpuntovala radost celého týmu z celkového prvního místa v turnaji.

Velká pochvala pro celý tým. Kluci se museli vyrovnat s tím, že nebyl nikdo na střídačce a perfektně odmakali celý turnaj bez střídání. Adam z pozice brankáře dobře rozehrával. V obraně s defenzivními úkoly dominoval Domča a Víťa jako druhý obránce podpořil 2 góly naše útočníky. Útočné duo Ondra a Kristián se postaral o drtivou většinu našich gólů (10 a 7).

Naše výsledky:

FK KD – Felbabka 4:2
FK KD – Svatá 3:3
FK KD – Praskolesy 3:2
FK KD – Karlštejn/Liteň 4:3
FK KD – Chodouň 5:2


Celkové pořadí:

1. FK KD
2. Praskolesy
3. Karlštejn/Liteň
4. Svatá
5. Felbabka
6. Chodouň