V sobotu 20.5. nás čekal náročný den, své turnaje sehrály oba naše týmy. B – tým se představil na závěrečném turnaji v Drozdově a A-tým v předposledním dějství jara v Chodouni.

V 10:00 byl výkop prvního utkání v Drozdově. Vlivem hlášených absencí a zdravotních omluvenek jsme měli jen dva hráče na střídání.

V prvním zápase jsme vyzvali Komárov a začali jsme dobře. Po gólech Tomáše a Sama jsme vedli 2:0 a soupeř byl překvapivě málo v pohybu. To se ale změnilo v druhé části utkání a soupeř dobrými náběhy srovnal skóre na konečných 2:2.

Ve druhém zápase jsme se střetli s berounským Lvem. Udělali jsme změnu na brankářském postu, kdy Honzu vystřídal v brance Kuba a a Honza se postavil na jeho místo na levém útoku. Tam se mu podařilo hned v úvodu utkání doklepnout balon z blízkosti za záda gólmana a šli jsme do vedení. Soupeř působil v úvodu zápasu poněkud ospale a byli to Cábelíci, kdo byl více na balonu. V další části zápasu jsme ale při skrumážích před naší brankou byli nedůrazní a soupeř vycítil šanci. Hra se pak změnila a berounští čtyřmi góly utkání otočili.

V dalším zápase proti Drozdovu jsme opět vyměnili brankáře, tentokrát šel do brány Sam. Útočné duo Kuba – Honza si dobře rozumělo a začalo sypat góly do sítě bezbranných domácích. První gól přišel po domluvě kluků z rohu. Ačkoliv to po nich nechceme, po rozehrávce vzduchem zavěsil hlavou Honza. Nadále jsme pak pokračovali v demolici soupeře po pěkných kombinacích a důrazných střelách. Konečné skóre 9:0.

Ve čtvrtém mači jsme pokračovali v nastoleném trendu a smetli Tlustici poměrem 8:1.

V posledním zápase proti Hostomicích jsme si rovněž poradili a „nevhodné“ chování trenéra soupeře jsme odměnili šesti góly.

Dnes se tedy podařil hlavní cíl – napravení zoufalého herního výkonu z domácího turnaje. Celkově dnes druhé místo a i v konečném pořadí jsme obsadili druhé místo a vysloužili si tím vstupenku do finálového turnaje šesti nejlepších týmů okresu, které se odehraje 10. června.

Dnešní výsledky:

FK KD – Komárov 2:2
FK KD – ČLU Beroun 1:4
FK KD – Drozdov 9:0
FK KD – Tlustice 8:1
FK KD – Hostomice 6:2

Góly:

Honza 8x
Kuba 6x
Tomáš 5x
Sam 3x
Emča 2x
Štěpán 1x

Po dopoledním utkání v Drozdově čekal trenéry rychlý přesun k našemu A-týmu do Chodouně.

Zde jsme měli dvě hlášené absence a měli tak k dispozici jen jednoho střídajícího hráče.

V prvním kole jsme měli pauzu a měli tak dost času se rozcvičit a připravit na první zápas. V něm nás čekal pozdější vítěz turnaje Karlštejn/Liteň. Úvodní zápas nám hrubě nevyšel, kdy hlavní rozdíl mezi týmy byl především v pohybu. Ten nám velmi chyběl jak v rozehrávce, tak v celé hře a zaslouženě jsme dostali lekci v podobě prohry 0:4.

Druhý zápas i přes apely na naše hráče nepřinesl zlepšení a se Svatou jsme prohráli 1:4.

Ve třetím utkání jsme se střetli se silnými Praskolesy a i když jsme celkem brzy prohrávali 0:2, dokázali jsme tentokrát zabrat v pohybu a důrazu, přidali i v kombinaci a gólem Víti snížili na 1:2. Soupeř ještě gól přidal, ale naše hra se zlepšila a dokázali jsme po dvou brankách Ondry dorovnat skóre. V závěru nám soupeř vsítil rozdílovou branku, to ale nic neměnilo na zlepšeném výkonu a i přes prohru jsme museli naše kluky pochválit. Prohra byla se vztyčenou hlavou po znatelně lepším výkonu.

Ve třetím utkání proti domácí Chodouni jsme opět brzy prohrávali už 0:2, pak jsme ale „zařadili“ na vyšší rychlostní stupeň a kluci plnili přesně to, co jsme si řekli. Útočníci pomáhali dozadu a při rozehře jsme dvakrát za sebou dokázali dostat průnikovou přihrávku za obranu soupeře, když si seběhl Ondra a vsítil dva jednoduché rychlé góly. Gólově tento zápas patřil Ondrovi, který dal nakonec všech pět gólů, ale pochvala patřila celému týmu. Výhra zcela zasloužená – 5:3.

V posledním zápase proti Felbabce jsme sáhli ke změně na postu gólmana, kdy Adama vystřídal Radim. Adam pak nastoupil na levé straně útoku a poslal Cábelíky do vedení 1:0. Soupeř pak srovnal a šel do vedení. Skóre vyrovnával střelou z úhlu Kristian, soupeř si však vzal dvěma góly vedení zpět. Pěknou střelou k tyči ze střední vzdálenosti nás dostal do hry opět Adam a když si po našem rohu soupeř srazil míč do vlastní sítě, rozešli jsme se smírně 4:4.

Získané 4 body nakonec znamenaly 4. místo v turnaji.

Dnes bychom při hodnocení rozdělili turnaj a naše výkony na dvě části: první půlka turnaje, respektive první dva zápasy nám totálně nevyšly, druhá polovina turnaje naopak byla ve znamení velkého zlepšení, kdy jsme začali běhat, kombinovat a zlepšili i střelbu a mušku. Za to všechny chválíme, nikdo nic nezabalil a i přes nepříznivě se vyvíjející zápasy jsme nic nevzdali.

Za týden nás čeká poslední jarní vystoupení, tentokrát na domácí půdě.

Dnešní výsledky:

FK KD – Karlštejn/Liteň 0:4
FK KD – Svatá 1:4
FK KD – Praskolesy 3:4
FK KD – Chodouň 5:3
FK KD -Felbabka 4:4

Góly:

Ondra 8x
Adam 2x
Kristian 1x
Víťa 1x