V neděli 26.5. jsme zajížděli k poslednímu jarnímu turnaji do nedalekých Zdic. Situace ve skupině byla zamotaná a pokud bychom chtěli pomýšlet na třetí postupové místo, museli bychom nechat v turnaji za sebou Cembrit C a ideálně i Komárov.

Ten se nám postavil hned v prvním zápase a mohlo tedy dojít na přímou konfrontaci adeptů na třetího fleka. Zápas to byl velmi bojovný a gól ne a ne padnout na žádné straně hřiště. Cábelíci celkem zodpovědně bránili, vepředu ale byl vidět jen slabý tlak na balon a do šancí jsme se příliš nedostávali. Když už se utkání blížilo ke konci a k bezbrankové remíze, potrestal nás soupeř z rohu, kdy jsme nechali dva jeho hráče úplně volné přímo před naší brankou. Hned po obdrženém gólu rozhodčí foukl do píšťalky.

Po krátké pauze jsme vyzvali domácí borce, a tady už bylo utkání z naší strany o poznání lepší, nikdo nevynechal jediný souboj a odměnou nám bylo vítězství 1:0.

Ve třetím utkání proti Chrustenicím se výkon ještě zvedal a hlavně přibývalo i pěkných fotbalových kombinací na polovině soupeře. I když soupeř na naše vedení dokázal ještě reagovat, Cábelíci nepolevili a zaslouženě si došli pro vítězství po pěkném výkonu.

Bez pauzy jsme se vrhli do boje proti Cembritu C, tedy dalšímu konkurentovi v boji o postup do finále. A tady naši borci předvedli asi nejlepší výkon dne, kdy jsme soupeře jasně přehráli, sázeli góly a k ničemu ho nepustili. Berounští to odnesli nepopulárním bůrem.

Závěrečné kolo patřilo souboji s Cembritem A, který nás sice porazil 4:0, ale po našem nebojácném výkonu, za který se rozhodně stydět nemusíme.

Za tři výhry jsme tedy brali 9 bodů a třetí místo v turnaji. Jelikož se Komárovu ani Cembritu C turnaj na rozdíl od nás nevyvedl a oba týmy získali shodně jen 4 body, z postupu do finálového turnaje se tak můžeme radovat my, a to zcela zaslouženě.

Děkujeme fanouškům a rodičům za podporu, která byla pořádně slyšet a vidět. Za týden ji budeme opět potřebovat při finálových bojích.

Naše výsledky v turnaji:

FK KD – Komárov 0:1
FK KD – Zdice 1:0
FK KD – Chrustenice 5:2
FK KD – Cembrit C 5:0
FK KD – Cembrit A 0:4

Konečné pořadí ve skupině:

1. Cembrit A – 88 b
2. Zdice – 50 b
3. FK KD – 42 b
4. Cembrit C – 37 B
5. Komárov – 35 b
6. Chrustenice – 5 b