Ve sváteční pondělí jsme za anglického fotbalového počasí vyjeli k turnaji do kladenského okresu, přijali jsme pozvání k účasti na přátelském turnaji v Zákolanech.

Hrálo se paralelně na hřištích 4+1 i 3+0. Hřiště bylo vlivem počasí lehce podmáčené, ale na hru zcela vyhovující. Naši kadeti se tedy museli vyrovnat s „rychlejším“ balonem a odskoky.

Našimi soupeři byly týmy: Slovan Velvary 1, Slovan Velvary 2, SK Doksy.

Na výsledky a skóre se tentokrát nehrálo a i nás spíše zajímal herní projev našich svěřenců. Co se týče menšího hřiště, zápasy přesně splnily naše očekávání a všichni se bojovně zapojili do hry a od prvního utkání jsme dali soupeřům najevo, že jsme zkušený a respektu hodný protivník. V prvním utkání byl do našeho týmu pořadatelem dosazen hráč jiného týmu, který se však u nás neztratil a postupem času náš tým pohybem po hřišti a chytrými přihrávkami získal na hřišti převahu. Druhé utkání se hrálo systémem 2+2 a i zde jsme měli navrch. V podobném duchu se neslo i utkání poslední a všem našim klukům patří velká pochvala.

Na velkém hřišti pak kluci i děvče předváděli takřka přesně to, co jsme po nich chtěli a co jsme si představovali. Všichni pochopili svoje posty i úlohu na hřišti a ve všech třech zápasech jsme nastříleli výrazně více gólů než naši soupeři, ale hlavně jsme předváděli celoplošný fotbal, výborný pohyb, přihrávky i zakončení.

Za dnešek tedy všem pochvala, jen tak dál.