V neděli 15. prosince jsme absolvovali poslední turnaj v letošním roce, a to v hale gymnázia v Rokycanech.
Jelikož jsme byli ještě domluveni na sehrání odpoledních přátelských utkání v Berouně na Máchovně, čítal náš tým na tento turnaj jen 5 dětí. Hrálo se opět systémem 3+0 a při osmi účastnících nás tedy čekalo 7 náročných zápasů.
Turnaj jsme zahajovali utkáním s jedním z týmů Rokycanských kohoutů. Přes vlažný začátek, kdy jsme se chvíli zastřelovali a štelovali mušku, jsme se nakonec dostali do solidního tempa a soupeři nastříleli 14 branek, aniž bychom sami inkasovali.
Turnaj nebyl úplně šťastně rozlosován, a tak nás po prvním utkání čekala čtyřzápasová (tudíž hodinová) pauza.
Zřejmě uspokojením z prvního zápasu si kluci mysleli, že vše půjde hladce a samo a tým Horažďovic také rozneseme. Soupeř byl však kvalitní a houževnatý a šel rychle do vedení. Kluci pochopili, že musí bojovat a zápas otočili, nicméně soupeř stále dotahoval a po velké bitvě jsme nakonec zvítězili v poměru 9:7.
Do dalšího utkání jsme šli bez pauzy a s týmem Mýta to byla opět tuhá bitva, plná tvrdých soubojů. Zejména hráč soupeře s číslem 10 hrál trochu jiný sport než fotbal a většina toho, co předváděl, byla hodně za hranicí fair play. Naši kluci si však nenechali nic líbit a tak tak, že na závěr nedošlo k boxerskému souboji . Konečné skóre 9:6 a čekala nás opět asi hodinová pauza.
Tyto dva slepené zápasy měly společného jmenovatele, a to nedodržování pokynů, chyby v rozehrávce a bránění a ne zrovna ideální pohyb po hřišti. Výsledkem toho bylo více inkasovaných gólů, z čehož jsme se ale chtěli poučit.
Příležitost jsme měli po přestávce proti druhému týmu kohoutů z Rokycan. Byla z toho výhra 8:0 a zlepšení bylo patrné. Bez přestávky jsme se dále postavili Petřínu Plzeň, který měl na turnaji rovněž dvě mužstva. Zde jsme si opět pár chyb v obraně neodpustili, nicméně výkon byl velmi bojovný a gólů jsme nastříleli víc než soupeř. Konečný výsledek 9:5.
Krátká pauza a čekaly nás opět dva slepené zápasy, naše poslední v turnaji. Druhý tým z Petřína jsme porazili 14:5, přestože již na našich kadetech byla znát únava.
Poslední zápas proti Domažlicím a turnaj jsme zakončili výhrou 10:1.
Den to byl náročný, klukům daly zápasy zabrat, ale všichni ze sebe vyždímali maximum. Bez chyb to nebylo, ale od toho tyto turnaje jsou, aby nám ukázaly, na čem musíme pracovat a na co se více zaměřit. Všem klukům patří velké díky za odvedené výkony, zápal pro hru, bojovnost a cábelícké srdíčko. Rodičům pak děkujeme za podporu a fandění.

Výsledky na turnaji:
FK Králův Dvůr – Kohouti Rokycany Č 14:0
FK Králův Dvůr – Horažďovice 9:7
FK Králův Dvůr – Mýto 9:6
Králův Dvůr – Kohouti Rokycany M 8:0
FK Králův Dvůr – Petřín Plzeň B 9:5
FK Králův Dvůr – Petřín Plzeň Č 14:5
FK Králův Dvůr – Domažlice 10:1

Hráči zleva: Štěpán, Honzík, Kubík, Nicolas, Maty