V sobotu 25. ledna jsme zavítali s našimi kadety r. 2014 na odpolední halový turnaj do krásného areálu Na Fialce v Říčanech u Prahy. Turnaj byl primárně určen pro ročník 2013 a pro nás měl být první možností ozkoušet si hru v systému 4+1 na „velkém“ hřišti.

Několik týmů se na poslední chvíli odhlásilo a turnaje se nakonec účastnilo pět mužstev a hrálo se tedy systémem každý s každým a to dvoukolově. Hrací čas jednoho zápasu byl deset minut.

Hned na úvod nás čekal nejtěžší soupeř, a to tým z Bohnic. Úvod byl z naší strany hodně ustrašený a síla soupeře se začala brzy projevovat na hřišti. Zejména chybami na naší polovině hřiště jsme rychle prohrávali a soupeř přidal další góly. Konečné skóre 0:4 moc na kuráži klukům nepřidalo.

V dalších dvou zápasech se kluci začali probouzet a zjistili jsme, že se se všemi soupeři „dá hrát“. Bohužel v obou zápasech proti Průhonicím a Kamennému přívozu jsme vždy udělali minimálně jednu hrubku v obraně a ačkoliv se nám již podařilo skórovat, byla z toho dvakrát nejtěsnější prohra 1:2.

V posledním zápase prvního kola proti Světicím jsme již po velkém boji urvali první body za remízu 0:0.

Zápasy druhého kola pak byly ve stejném pořadí a čekal nás tedy opět soupeř z Bohnic, který vcelku suverénně přehrával všechny ostatní týmy na turnaji. Tento zápas jsme opět prohráli, a to nejen kvůli silnému soupeři, ale hlavně našim nejhorším výkonem v turnaji. Kluci v podstatě jen sledovali jak soupeř hraje a chybělo nám snad úplně všechno.

Po důraznější domluvě v kabině se hra dost zlepšila a byla z toho i první výhra v turnaji, Průhonice jsme porazili 2:1. Další zápas jsme si opět neodpustili chyby v obraně a podlehli jsme Kamennému přívozu. Poslední zápas proti Světicím jsme chtěli vyhrát a bylo to i na hřišti vidět. První rychlý gól, ještě do poloviny utkání jsme přidali další, a přesto že jsme po chybě inkasovali, vítězství 2:1 jsme si již nenechali vzít.

Turnaj to byl velmi náročný, soupeři byli o rok starší, větší a hlavně zkušenější. Nicméně se ukázalo, že dokážeme hrát vyrovnaně i s takovými soupeři. Vyjma soupeře z Bohnic, který byl přece jenom dál než všichni ostatní, jsme s každým dokázali hrát vyrovnané partie a prohry pramenili hlavně z nezkušeností s obrannou hrou na velkém hřišti při větším počtu hráčů.

Ukázalo se nám tedy spoustu věcí, na kterých musíme zapracovat, a to byl i záměr, s kterým jsme do takového turnaje šli. Zvykat si na tento systém hry, který nás v příští sezoně čeká a začít již teď pracovat na tom, kde vidíme slabiny. Budeme tedy nadále kromě turnajů U6 přihlašovat i tyto turnaje a postupně se tedy připravovat na „větší fotbal“.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem klukům za nasazení a výkony na turnaji, někteří si sáhli opravdu na dno svých sil. Díky patří rovněž rodičům za podporu, servis dětem a fandění.

Konečné pořadí v turnaji:

  1. Slovan Bohnice
  2. TJ Kamenný přívoz
  3. Spartak Průhonice
  4. FK Králův Dvůr
  5. SK Světice

OLYMPUS DIGITAL CAMERA