V neděli 6.2.2022 jsme vyjeli s naším týmem k turnaji mladších přípravek do Hořovic. Turnaj, pořádaný OFS Beroun, se měl původně hrát na dvě tříčlenné skupiny s následnými souboji o umístění. Jelikož ale na poslední chvíli odřekl účast tým Svaté, byl systém změněn na každý s každým.

Turnaj zahajoval náš zápas proti týmu Drozdova. Hned z prvního útoku skóroval Fanda a vnesl tím klid na naše kopačky. Skóre pravidelně narůstalo a zastavilo se na hodnotě 7:0 pro Cábelíky. Do turnaje jsme tedy vstoupili dobře, byť těžší prověrky nás teprve čekaly.

Po krátké pauze se nám postavil Komárov. Šli jsme do vedení 2:0, nicméně hra byla o poznání bojovnější a soupeř nám nechtěl nechat nic zadarmo. Podařilo se mu snížit na 2:1, ale víc už nestihl.

Třetí utkání nás čekal favorit turnaje, A-tým Cembritu s mnoha šikovnými hráči, většinou o rok staršími. Na hřišti to bylo bohužel vidět a většinu zápasu se hrálo na naší polovině. Soupeř na nás vyvinul tlak, ze kterého pramenily naše chyby v rozehrávce, které zelenobílí nekompromisně trestali. Až ke konci zápasu za stavu 0:5 jsme se trochu osmělili a začali zkoušet pronikat na dostřel branky soupeře. Po jednom z úniků po pravé straně se podařilo kosmeticky upravit skóre Jirkovi na konečných 1:5.

Poslední zápas nás čekal Žebrák a v případě vítězství bychom si zajistili 2. příčku v turnaji.

Úvod zápasu připomínal náš první zápas, po několika sekundách skóroval Fanda a vypadalo to, že bychom si měli dojít pro vítězství. Soupeř byl ale houževnatý a nám se nedařilo dostávat se k tolika šancím a spoustu z těch, co jsme si vytvořili, jsme nedokázali přetavit v další gól. V nervy drásajícím a bojovném zápase už další gól nepadl a mohli jsme tedy slavit nejtěsnější výhru a druhé místo v turnaji.

Individuální ocenění si pak právem odnesl Kuba, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Děkujeme všem za dnešní výkony, turnaj všichni odmakali a bojovnost nám rozhodně nechyběla. Rodičům děkujeme za podporu.

Naše výsledky v turnaji:

FK KD – Drozdov 7:0
FK KD – Komárov 2:1
FK KD – Cembrit 1:5
FK KD – Žebrák 1:0

Góly: Fanda 3x, Kristián 2x, Tomáš 2x, Jirka 2x, Víťa 2x

Konečné umístění:

1. Cembrit Beroun
2. FK Králův Dvůr
3. Drozdov
4. Žebrák
5. Komárov