V neděli 6.3. 2022 jsme vyjeli k pravděpodobně poslednímu halovému turnaji letošní sezony do nám již známé haly Na Fialce v Říčanech.

8 týmů bylo rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin a čekaly nás tedy 3 zápasy ve skupině a následné boje o umístění.

V prvním zápase byl naším soupeřem Sokol Krhanice, se kterým jsme sdíleli šatnu. A jak už bývá u ranních turnajů zvykem, začátek jsme prospali a do tempa jsme se měli teprve dostávat. Po velmi mírně řečeno matném výkonu jsme prohráli 1:2 a na pochvalu to tedy rozhodně nebylo. Po pauze nás čekal tým SK Dolní Měcholupy a výkon už byl o něco lepší a bojovnější, i když ideál to ještě nebyl. V tomto zápase gól nepadl a tedy plichta 0:0. V posledním zápase skupiny proti Dolním Jirčanům už jsme se začali dostávat ke svému standardu, zlepšili pohyb i nasazení a po gólech Fandy a dalekonosné střele brankáře Honzy z toho byla výhra 2:0.

Výsledek posledního utkání v naší skupině nám pomohl dostat se na druhé místo naší skupiny a čekalo nás tedy semifinále.

V něm jsme nastoupili proti Slovanu Bohnice, který se prezentoval slušným fotbalem s několika individuálně šikovnými hráči. Náš výkon se ale zvedal a na hřišti to bylo znát. Byl to náš tým, který byl více na míči a hlavně více hrozil. Skóre otevřel opět pěknou střelou z dálky Honza a když přidal po dorážce gól z levé strany Kuba, zdálo se, že si dojdeme pro vítězství. Soupeř ještě dokázal snížit z pravděpodobně neregulérní situace, kdy byl míč již za čarou a všichni přestali hrát. Rozhodčí však nechal pokračovat ve hře a soupeř jen doklepl míč do brány. Nic dalšího jsme mu ale nedovolili a vysloužili jsme si tedy pozvánku do finále.

V něm nás čekal soupeř, se kterým jsme prohráli na úvod turnaje, a to TJ Sokol Krhanice. Tentokrát proti nim ale nastoupili zcela jiní Cábelíci a dalo se očekávat, že hra bude o poznání jiná. Soupeř šel sice do vedení, to byla ale asi jediná nebezpečnější situace v jeho podání. Další góly už padaly pouze do jejich sítě a po brankách Tomáše, jednom vlastním gólu a závěrečné trefě Kuby z toho byla zcela zasloužená výhra 3:1. Gejzír radosti byl odšpuntován.

V turnaji jsme si tedy prošli všemi fázemi, od ospalého začátku, po zlepšené bojovné výkony až po pěknou hru plnou střel na bránu. Nutno říci, že to šlo vše postupně, tzn. postupně jsme se zlepšovali až k finálovému výkonu, který už byl dle našich představ.

Děkujeme všem klukům, že nic nevzdávali a bojovali i za nepříznivého stavu. Dnešní pohár a medaile jsou opravdu zasloužené.

Rodičům děkujeme za podporu a servis dětem.

Naše výsledky v turnaji:

FK KD – TJ Sokol Krhanice 1:2
FK KD – SK Dolní Měcholupy 0:0
FK KD – Dolní Jirčany 2:0

Semifinále:
FK KD – Slovan Bohnice 2:1

Finále:
FK KD – TJ Sokol Krhanice 3:1

Góly: Honza 2x, Kuba 2x, Fanda 1x, Štěpán 1x, Tomáš 1x