V neděli 17.9. jsme vyrazili ke druhému turnaji letošní sezony, tentokrát do Loděnic.

V pěkném, ještě pořád letním počasí, jsme na úvod turnaje vyzvali tým Komárova. Na začátek tedy asi nejtěžší protivník a přímý konkurent v boji o postup do jarních finálových bojů.
A průběh zápasu tomu odpovídal. Ačkoliv jsme šli po gólech Matyho a Štěpána do dvoubrankového vedení, zápas byl tuhou bitvou a fotbalově pohledných akcí a kombinací jsme rozhodně chtěli vidět více. Soupeři se navíc podařilo vstřelit kontaktní gól a o výsledku tedy nebylo rozhodnuto až do závěrečného hvizdu. Nakonec jsme nejtěsnější vedení uhájili, ale po utkání jsme měli týmu hodně co říci.

Bez přestávky jsme naskočili do druhého zápasu proti Svaté, která oproti minulému turnaji trochu doplnila tým a bylo to znát. Za stavu 3:1 pro Cábelíky se zdálo být rozhodnuto, ale soupeř se nevzdal a dokázal dorovnat skóre. Nutno říci, že hlavně po našem nedůrazu a opakování stejných chyb. Po dvou gólech Tomáše jsme nakonec urvali vítězství, ale náš výkon měl k ideálu daleko, chyběla kombinace, málo jsme „roztahovali hřiště“ a opakovaně jsme nechávali hráče soupeře za sebou.

Po jednozápasové pauze se nám postavili hráči Loděnic a v tomto zápase již bylo vidět zlepšení. Začali jsme více otáčet hru na volnou stranu hřiště, zejména vzadu toto již začalo fungovat. I před brankou soupeře byla vidět snaha hledat lépe postavené spoluhráče a i střelbu jsme zlepšili. Zasloužené vítězství 6:1 a hlavně příslib zlepšené hry pro trenéry.

Poslední zápas dne proti Hořovicím byl bohužel pro všechny jednostrannou záležitostí pro Cábelíky. Tady jsme ale o to víc chtěli po našich hráčích, aby více kombinovali a předváděli fotbal, který trénujeme. To se dařilo a k vidění byly pěkné fotbalové akce a momenty, které nám soupeř ale bez velkého odporu dovolil. Skóre 16:0 není to, o co nám v tomto utkání šlo a raději bychom uvítali ještě více fotbalu i za cenu méně vstřelených branek. I tak ale pochvala pro všechny.

Za čtyři vítězství tedy dnes opět první místo, i když výkon nebyl tak dobrý jako minulý týden. Zejména Komárov ukázal, že nás bude na podzim zlobit a zápas s ním mohl klidně skončit naopak.

Příští neděli nás čeká domácí turnaj a cíl je jasný. Chceme se prezentovat mnohem aktivnějším, mnohem kombinačnějším celoplošným fotbalem, který nás nejen dovede k vítězství a potěší oko rodičů a fanoušků, ale hlavně bude dalším krokem na cestě, kterou se vydáváme.

Naše výsledky:

FK KD – Komárov 2:1
FK KD – Svatá 5:3
FK KD – Loděnice 6:1
FK KD – Hořovice 16:0