V sobotu 12.2. 2022 jsme po týdnu odehráli náš další halový turnaj, tentokrát na „domácí“ palubovce sportovní haly.
Po několika změnách a několika odhlášených a přihlášených týmech se nakonec turnaje zúčastnilo 7 týmů mladších přípravek, některé ročníku 2014, některé o rok starší.
Na úvod turnaje nás čekaly velmi těžké zápasy proti starším a zkušeným týmům. První klání proti kolegům Cábelíkům ročníku 2013 slibovalo těžkou bitvu a museli jsme tedy podat výkon na hranici našich možností. To se podařilo a i přes prohru 1:3 jsme se za výkon rozhodně nemuseli stydět, zkušenějšímu týmu r. 2013 jsme byli důstojným soupeřem a rozhodně jsme jim nedali nic zadarmo.
Druhé utkání nebylo o moc jednodušší, čekal nás Cembrit r. 2013, se kterým jsme před týdnem prohráli celkem jednoznačně 1:5. Tentokrát to bylo o poznání lepší a dvakrát jsme dotáhli soupeřovo vedení – nejprve po proměněné penaltě Nikiho, na 2:2 pak srovnával dalekonosnou střelou brankář Honza. Soupeř ještě stihl přidat branku na 3:2, která sice znamenala naši těsnou prohru, ale výkon předvedli všichni excelentní.
Po prvních dvou zápasech tedy dvě prohry, ale celý tým jsme museli pochválit, protože hra byla dobrá a všichni makali a plnili si svoje úkoly na hřišti na jedničku.
Po delší pauze jsme přejeli tým Dobříše 2013 v poměru 6:0, na gólech se podílelo 5 hráčů, opět včetně brankáře.
Následný zápas proti Všeradicím byl gólově chudší a skončil naším nejtěsnějším vítězstvím 1:0, ovšem opět zaslouženým, neboť soupeře jsme takřka k ničemu nepustili.
Předposlední utkání proti Drozdovu jsme si opět pohlídali a znovu zaslouženě zvítězili, tentokrát v poměru 3:0.
Naše poslední utkání a zároveň poslední utkání turnaje bylo proti Dobříši r. 2014. Soupeř byl překvapivě o dost fotbalovější než jejich kolegové r. 2013. Celkem rychle jsme šli do vedení, které jsme ještě navýšili na 2:0. Soupeř dokázal snížit na 1:2, ale víc jsme mu už nedovolili a došli si tak zaslouženě pro čtvrtou výhru v turnaji.
Nakonec tedy zasloužené třetí místo, kdy jsme prohráli jen s prvním a druhým týmem turnaje (Cembrit, Cábelíci 2013). I tyto úvodní zápasy jsme ale odehráli bojovně, se ctí a vztyčenou hlavou a byly pro nás odrazem k dalším dobrým výkonům.
Dnes si celý tým zaslouží obrovskou pochvalu, všichni hráli na maximu svých možností. Skvělá hra brankáře a jeho zapojování se do hry, obětavá hra obrany a její zapojování se do útočných výpadů, přímočará hra útočníků, hodně střelby i spousta kombinací – dnes se to všem opravdu vyvedlo a turnaj považujeme za jeden z nejvydařenějších za poslední dobu.
Velká pochvala rodičům, kteří opět vytvořili výbornou atmosféru – zejména maminky. Těm děkujeme i za jejich postřehy a rady, jak bychom měli hrát.
Naše výsledky v turnaji:
FK KD – FK KD 2013 1:3
FK KD – Cembrit 2:3
FK KD – Dobříš 2013 6:0
FK KD – Všeradice 1:0
FK KD – Drozdov 3:0
FK KD – Dobříš 2014 2:1
Góly:
Niki 4x
Tomáš 3x
Kuba 2x
Víťa 2x
Honza 2x
Maty 2x