V soboru 10.9. jsme vstoupili do nové sezony 2022/23 prvním turnajem. Na náš B-tým připadlo pořádání prvního turnaje. Ve skupině nás měly čekat další čtyři týmy. Kromě známého ČLU Beroun ještě, Žebrák, Chodouň a Všeradice.

Bohužel těsně před začátkem se telefonicky omluvil Žebrák, který se potýká s marodkou a nedal dohromady dostatečný počet dětí. Na poslední chvíli jsme tedy upravili rozpis turnaje a čekaly nás tedy jen tři zápasy bez přestávky.
Na úvod se nám postavil tým Všeradic, který zkušenosti se hrou 4 plus 1 teprve sbírá a bohužel to bylo i na hře vidět. Přes naši vysokou výhru 17:0 jsme měli k naší hře spoustu výhrad, kluci si vůbec nevzali k srdci naše pokyny před utkáním a dělali často přesně opak toho, co jsme po nich vyžadovali. Málo kombinace, hraní na sebe a jen na branku, byť v cestě stojí 3 soupeři, málo zpětných přihrávek a přenášení těžiště hry, laxní hra útočníků směrem dozadu..
V krátké pauze jsme klukům důrazně zopakovali, co by bylo dobré řešit jinak, čekal nás ČLU Beroun a podobná hra by se nám mohla vymstít. Přeci jen Beroun je kvalitativně jinde než předešlý soupeř ze Všeradic. Úvod utkání to i naznačil a soupeř se nás rozhodně nebál a chtěl hrát fotbal. Naše hra se ale zlepšila, roztáhli jsme více hru a všichni se snažili hledat lépe postavené spoluhráče. I tlak směrem do brány byl znatelný a tak to byli Cábelíci, kdo šel do vedení a celý zápas ho už nepustil a naopak navyšoval. Konečné skóre 7:2, výkon určitě lepší než v prvním zápase, i když dokonalé to ještě nebylo a stále se našly situace, kdy kluci (a děvče) volili přesně opačné řešení situace, než jaké jsme jim kladli na srdce.
Třetí zápas jsme se přesunuli na hřiště blíže k tribuně, abychom vyzvali družstvo z Chodouně. Soupeř opět spíše slabší, avšak jejich úrovni a tempu hry jsme se bohužel velmi brzy přizpůsobili. Opět hra přesně navzdory všem trenérským pokynům – zbrklá, bez větších kombinací, všichni si chtěli za každou cenu dát gól i z nevýhodných pozic, tempo pomalé.. I přes toto všechno skončil zápas naší výhrou 14:1, ale jednoznačně náš nejslabší zápas dne.
Naše dnešní vystoupení se nám těžko hodnotí, navzdory třem vítězstvím a ovládnutí turnaje při skóre 38:3 jsme s předvedenou hrou nebyli příliš spokojeni. Při vší úctě k soupeřům nás můžou fotbalově prověřit pouze Lvíčata z Berouna, což je pro náš další posun škoda. Snad nás v jarní části sezony čekají vyrovnanější bitvy. Hlavně ale musíme naučit kluky naslouchat pokynům a přenést je na hřiště, to bylo dnes velmi slabé..
Jinak první místo v turnaji a spousta gólů je určitě plusem, ve světle zmíněných souvislostí se ale netřeba bít do prsou.
Děkujeme rodičům za podporu a příští víkend bude patřit oběma našim mužstvům. B tým zajíždí do Chodouně na posvícení a A tým se představí v Loděnicích.
Naše výsledky v turnaji:
FK KD – Všeradice 17:0
FK KD – ČLU Beroun 7:2
FK KD – Chodouň 14:1
Góly:
Tomáš: 14x
Víťa: 6x
Honza: 5x
Niki: 5x
Jirka: 4x
Kuba: 2x
Štěpán: 2x