V neděli 14.4. nás čekal druhý díl semifinálové skupiny starších přípravek, tentokrát v Komárově. Počasí fotbalu opět přálo a tak jsme byli zvědaví, jak si v těžké konkurenci povedeme ve druhém jarním turnaji.

V prvním kole jsme poměřili síly se Zdicemi. Začátek utkání patřil soupeři, který hrál rychle a aktivně. I naši borci se snažili a všichni makali na sto procent. Skóre otevřel soupeř, nám se podařilo vyrovnat a bojovné, ale přesto fotbalové utkání mohlo skončit vítězstvím obou týmů. Gól už ale nepadl a tak jsme se rozešli smírně. Cábelíkům oprávněně patřila pochvala, utkání se povedlo a ke klukům jsme měli jen několik drobných výtek.

Ve druhém zápase proti Cembritu C jsme šli gólem Tomáše do vedení, soupeř ale dokázal vyrovnat a i utkání otočit na průběžných 1:2, což naše svěřence rozhodilo a více než fotbalu se věnovali vzájemnému obviňování a hledání chyb všude jinde.. Cembrit pak ještě obrat utkání potvrdil gólem na konečných 1:3. Zpočátku pěkný zápas se zvrtl a za přístup jsme tým nepochválili.

Ve třetím utkání nás čekal silný tým Cembrit A. Soupeř na nás opět vlétl a brzy vedl 3:0. Pak berounští trochu polevili a nechali nás nakouknout i na jejich polovinu hřiště. Počáteční bázlivost z nás trochu opadla a dokázali jsme se také dostat před soupeřovu branku a zakončit. Nicméně prohře 0:4 jsme již zabránit nedokázali. Alespoň jsme ale tento zápas ustáli morálně a bez větších emocí.

Po krátké pauze se nám postavil domácí Komárov, který měl těžký zápas v nohách a bylo to znát. Našeho neoblíbeného soupeře jsme k ničemu nepustili, jejich nakopávané balony dopředu jsme s přehledem sbírali a po pěkných kombinacích jsme domácí zaslouženě trestali. Konečné skóre 6:0 přesně odpovídalo dění na hřišti.

Poslední zápas proti Chrustenicím jsme začali hodně vlažně a bez pohybu a z prvního útoku soupeř hned zahrozil. Až po prostřídání a domluvě hráčům jsme se začali probouzet. Góly jsme stříleli po pěkných kombinacích a nakonec zaslouženě zvítězili 7:1.

I druhý turnaj nebyl v našem podání úplně přesvědčivý a pěkné výkony se střídaly s mizernými. I dnes jsme získali 7 bodů, což tentokrát stačilo na čtvrté místo a utvrdili jsme se v tom, že to bude tuhý boj, zejména mezi námi, Zdicemi, Cembritem C a Komárovem o to, kdo si zajistí své místo ve finálovém turnaji vedle suverénního Cembritu A.

Naše výsledky:

FK KD – Zdice 1:1
FK KD – Cembrit C 1:3
FK KD – Cembrit A 0:4
FK KD – Komárov 6:0
FK KD – Chrustenice 7:1

Průběžný bodový stav po dvou turnajích:

Cembrit A – 30 b
Zdice – 15 b
FK KD – 14 b
Cembrit C – 14 b
Komárov – 13 b
Chrustenice – 0 b