V neděli 15.10. jsme absolvovali předposlední ze série podzimních turnajů okresního přeboru starších přípravek. Za chladného, ale slunečného počasí jsme se sešli dopoledne v Hořovicích. Tentokrát nás čekala hra na umělce.

V prvním utkání nás čekala výzva v podobě zápasu s Komárovem, který nás dokázal v posledním turnaji poprvé porazit a zápasy s ním nejsou nikdy jednoduché. Od začátku utkání jsme byli více aktivní a fotbal se hrál převážně na polovině soupeře. Za úsilí a nasazení jsme byli odměněni prvním gólem utkání, který vstřelil Kuba. Soupeř ale dokázal zápas dvěma střelami z větší vzdálenosti otočit a nakonec přidat i třetí gól a Komárov zvítězil 3:1. Fotbalovější ale byli v tomto zápase Cábelíci a i přes prohru slušný výkon, o poznání lepší než v posledním turnaji.

Ve druhém zápase jsme vyzvali domácí Hořovice. Utkání s tímto soupeřem obvykle nepatří mezi šlágry dne, Hořovice mají tým hodně namixovaný a na hře je to znát. Naši borci se pak rádi přizpůsobí „tempu“ soupeře a hra nemá takový spád, jaký bychom si představovali. Povinnost výhry jsme splnili, tentokrát v poměru 8:0, ale většina našich gólů se do branky stěží dokutálela, často jsme i trefovali urostlou brankářku soupeře a naše přihrávky měly razanci padajících vloček..

Třetí zápas turnaje proti Loděnicím přinesl dynamičtější fotbal a zaslouženou výhru 2:0 po gólech Kuby a Nikiho.

Ve čtvrtém zápase jsme narazili na houževnatou Svatou a v případě vítězství bychom si zajistili první místo v turnaji. Na gól se chvíli čekalo, ale byli jsme to my, kdo šel po zásluze do vedení. Ačkoliv jsme měli více ze hry, v polovině utkání byl stále rozdíl nejtěsnější 1:0. Soupeř dobře bránil a nepouštěl nás do finálního zakončení. Po zpětné přihrávce ale propálil Štěpán bývalého spoluhráče Edu přízemní prudkou střelou k tyči ze střední vzdálenosti a to nás trochu uklidnilo. Možná až moc, protože začal hrozit i soupeř a několikrát se středem hřiště dostal až ke střele a dal vyniknout Honzovi v bráně. Do třetice udeřil za Cábelíky Sam a když se pak Svaté podařilo vsítit alespoň čestný gól, mohli jsme se radovat z výhry i celkového prvenství v turnaji.

V tomto turnaji nám tedy výsledkově nevyšel první zápas s Komárovem, který byl ale herně slušný a ve kterém jsme byli fotbalově lepším týmem. Naopak nejméně se nám herně povedl vítězný zápas s Hořovicemi.

Celkově ale slušný výkon, tentokrát nikomu nechybělo nasazení a bojovnost. Největší bolístkou byly dnes slabé přihrávky, myšleno slabé razancí.. Střelba také mohla být tvrdší a přesnější. Další věc ke zlepšení je kombinace na polovině soupeře, zejména zpětné přihrávky a otáčení hry celkově. Naopak chválíme rozehru a kombinaci na vlastní polovině, velké nasazení a bojovnost všech na hřišti, napadání rozehry soupeře i výpomoc útočníků směrem dozadu.

Další víkend nás čeká poslední turnaj, nicméně už teď je jisté, že na jaře budeme opět hrát semifinálovou skupinu a čekají nás tedy o poznání těžší boje, na které se musíme nachystat.

Naše výsledky:

FK KD – Komárov 1:3
FK KD – Hořovice 8:0
FK KD – Loděnice 2:0
FK KD – Svatá 3:1