Poslední červencovou sobotu jsme s našimi kadety zavítali až do vzdálených Dušníků u Roudnice nad Labem – přijali jsme pozvání domácího SK Bezděkov k dopolednímu turnaji s účastí dalších čtyř místních týmů. Sympatické hřiště na samotě za obcí bylo dobře připraveno a v 9:30 tak mohl turnaj začít. Hrálo se systémem každý s každým a náš tým se zapojil až do druhého kola. Měli jsme tedy čas se trochu rozhýbat a dostat se do „provozní teploty“.

První utkání nás čekali kluci ze Sokolu Černiv. Výsledek 6:3 pro Cábelíky. Celé utkání jsme byli ve vedení, ovšem bez chyb to nebylo a spíše než kombinace byly vidět tuhé souboje.

V dalším zápase jsme potkali Bohemians Velvary, se kterými jsme již měli tu čest a tudíž jsme věděli, že to nebude jednoduché. A také nebylo. Přetahovaná o každý gól a zejména jejich nejsilnější a nejrychlejší hráč nám zle zatápěl a unikal po naší levé straně. Remízové utkání nakonec rozhodl Štěpán několik vteřin před závěrečným hvizdem a byla z toho výhra 6:5.

Po upozornění na opakující se chyby v obraně, nedůraznost a málo střelby na bránu z větší vzdálenosti jsme doufali ve zlepšení herního projevu v následujícím zápase, kde nás čekal domácí tým SK Bezděkov. Bohužel jsme kupili stále stejné chyby v obraně a soupeř měl ve svých řadách opět velmi rychlého a individuálně zdatného hráče, který nám opakovaně unikal po naší levé straně a v podstatě sám určil ráz utkání i konečný výsledek 8:3 pro domácí.

Poslední šance na reparát byla proti Roudnici a začali jsme vcelku dobře a brzy vedli 2:0, soupeř se ale dostal dvakrát na dostřel a naše výhra 3:2 nebyla tolik jednoznačná, jak bychom si přáli.

Dnes to tedy byl fotbalový boj s mnoha nedostatky, zejména v obranné hře a rozehře, v nedůslednosti v útočné fázi hry, rovněž na rychlosti v práci s míčem musíme přidat. Jinak ale musíme naše svěřence i pochválit – nikdo to nevzdával ani za nepříznivého stavu a všichni se snažili odevzdat na hřišti maximum. Odměnou nám byly medaile za druhé místo v turnaji a párek na cestu

Děkujeme všem zúčastněným a zejména rodičům za podporu a ochotu dát si sobotní 80-ti kilometrový „výlet“ za fotbalem.

 

Naše výsledky na turnaji:

 

FK KD – Sokol Černiv 6:3

FK KD – Bohemians Velvary 6:5

FK KD – SK Bezděkov 3:8

FK KD – SK Roudnice nad Labem 3:2