V sobotu 20.8. jsme vyjeli k prvnímu turnaji nové sezony. Přijali jsme pozvání týmu FK Bezděkov k letnímu turnaji v Dušníkách u Roudnice nad Labem.

Turnaje se mělo účastnit celkem 8 týmů rozdělených do dvou čtyřčlenných skupin. Dva týmy se bohužel na poslední chvíli omluvily a tak nás čekal turnaj šesti týmů hraný systémem každý s každým.

Za mírného deště jsme zahajovali turnaj proti týmu Kralup. Od začátku to byli Cábelíci, kdo udával tempo hry, kombinoval a střílel góly. Soupeř se nedostával takřka k žádnému ohrožení naší branky. Na gólech Cábelíků se podílelo hned šest z celkových sedmi hráčů. Konečné skóre 9:1 a výhra zcela zasloužená a po pěkném výkonu.

Bez přestávky jsme se vrhli do dalšího mače, tentokrát na druhém hřišti proti týmu FK Lounky. Začátek nebyl sice tak jednoznačný jako v prvním zápase, ale po krátkém rozkoukání jsme opět začali střílet branky. Soupeř ovšem také několik našich chyb potrestal. Ale i v tomto utkání jsme byli jasně lepší na míči, hodně kombinovali a tlačili se do koncovky. Soupeř neměl sílu a hlavně žádnou zbraň, jak utkání zdramatizovat. Konečné skóre 11:4 pro Cábelíky.

Následovala jednozápasová pauza, během které déšť zesílil a ti co v té době hráli své zápasy, byli promočení až na kost. Silný déšť neustával a tak pořadatelé bohužel rozhodli, že turnaj ukončí. Naši zocelení kluci, natěšení na další boje, z toho byli hodně rozmrzelí a některým i ukápla slza. Zkrátka odhodlání bojovat o příčky nejvyšší tam bylo jasně cítit.

Nicméně ve dvou odehraných zápasech ukázali kluci hodně fotbalovosti, všechny útočné výpady se snažili řešit kombinačně, viděli jsme tah na bránu, hodně střel i zodpovědnou hru dozadu. Pravdou je, že soupeři nás mnoho neprověřili a o těžší boje jsme díky předčasnému ukončení turnaje přišli, ale i tak musíme všechny pochválit. První turnaj je velkým příslibem do nové sezony a výkony všech byly velmi sympatické. Na gólech se nakonec podíleli všichni kluci, což je také důležité a povzbuzující.

Další měření sil nás čeká již v úterý s týmem Junior Praha, se kterým se utkáme na hřišti Lokomotivy Beroun místo tréninku, tj. od 17:30

Naše výsledky na turnaji:

FK KD – Kralupy nad Vltavou 9:1
FK KD – FK Lounky 11:4

Branky:

Tomáš 7x
Kuba 3x
Domča 3x
Víťa 2x
Eda 2x
Štěpán 2x
Honza 1x