V neděli 12.3. jsme se za mrazivého rána sešli ke slušně obsazenému turnaji v Dobříši, abychom se poměřili s dalšími devíti týmy z blízkého okolí i vzdálenějších destinací. Turnaj se hrál systémem každý s každým a čekalo nás tedy náročné fotbalové dopoledne.

V prvním kole se nám postavil tým z Prostřední Lhoty a náš výkon byl stejně zamrzlý jako ranní počasí. Těsná prohra 1:2, ale pozitiva by se hledala jen těžko.

V podobném duchu jsme odehráli i další dvě utkání proti silným soupeřům z Příbrami a Bohemky. Byť to byli nejkvalitnější soupeři a pozdější druhý a první tým v celkovém pořadí, naší hrou jsme jim to velmi ulehčili a porážky 2:8 a 0:9 byly ještě milosrdné. Výkon plný nedůrazu, žádný pohyb a chuť hrát fotbal, nulová fyzička – na to vše se koukalo velmi špatně.

Ve čtvrtém zápase před krátkou pauzou jsme se konečně začali probouzet a byla z toho první výhra 3:2 proti domácí Dobříši.

Po krátké pauze jsme na zlepšený výkon a pohyb na hřišti navázali a tentokrát ve vypjatém zápase remizovali s týmem Velvar.

Následoval zápas proti nejslabšímu celku turnaje, Mníšku pod brdy. Pohodové vítězství 11:0 nám dodalo patřičné sebevědomí a naše hra už začínala připomínat fotbal.

Na poslední tři zápasy vystřídal Honzu v bráně Kuba a pokračovali jsme ve zlepšeném výkonu. Výhra proti Chodovu 6:2.

Předposlední zápas se nám postavili mladí kluci sešívaní. Zápas sotva začal a slávisti už lovili balon ze sítě – trefil se Tomáš. Další gól přidal Honza a vypadalo to nadějně. Soupeř snížil na rozdíl jedné branky, ale dvoubrankové vedení vrátil Cábelíkům Ondra. Soupeř ale ukazoval svoji kvalitu a nakonec se mu podařilo vyrovnat na konečných 3:3.

V posledním zápase proti Nymburku jsme zopakovali výkony z úvodu turnaje a hra byla i vlivem únavy znatelně horší. Hlavně jsme ale soupeři nahráli na tři branky a přesně takovým rozdílem i soupeř zvítězil, 1:4 z pohledu Cábelíků.

Za 11 bodů jsme v turnaji brali celkové páté místo a odnesli si pohár a drobné ceny. Bohužel se dnes projevilo to, že jsme měli opět úzký kádr a naše (ne)fyzička je pro nás nyní tématem číslo jedna. To kluci pocítí v následujících týdnech. 🙂

Dnešní výsledky:

FK KD – Prostřední Lhota 1:2
FK KD – Příbram 2:8
FK KD – Bohemians Praha 0:9
FK KD – Dobříš 3:2
FK KD – Bohemians Velvary 2:2
FK KD – Mníšek pod Brdy 11:0
FK KD – Chodov 6:2
FK KD – Slavia Praha 3:3
FK KD – Nymburk 1:4

Góly:
Tomáš 11x
Honza 4x
Kuba 3x
Niki 3x
Ondra 3x
Sam 2x
Maty 2x