V pořadí třetí jarní turnaj hostila v neděli 21.4. dnes JEZ Arena Chrustenice. Za chladného, ale slunečného dopoledne jsme se (někteří) sešli již v 9:15.

První zápas nás čekal až ve druhém kole a měli jsme tak dost času na rozcvičení. Zápas proti Cembritu C jsme zvládli výsledkově, herně to ale žádná hitparáda nebyla a o hubené vedení 1:0 jsme se strachovali až do konce.

Bez přestávky jsme vyzvali tým Olympie Zdice a přestože jsme šli do vedení, soupeř brzy srovnal a utkání i otočil. I přes upozornění na styl hry soupeře, který trochu připomínal Komárov, jsme na dlouhé nákopy nedokázali adekvátně reagovat a soupeř nás neustále překopával a utíkal do brejků. V tomto zápase jsme rovněž postrádali u některých hráčů bojovnost a chuť do hry. Prohra 1:3 zcela zasloužená.

A bylo jen hůř. Bez přestávky jsme naskočili do hry proti Komárovu a tentokrát jsme opět tahali za kratší konec a brzy prohrávali již 0:3. Korekce na 1:3 už nic neřešila, výkon od některých opět víc než slabý.

Po pauze jsme sice „povinně“ porazili domácí Chrustenice poměrem 4:2, ale jednoduché a z naší strany přesvědčivé utkání to opět nebylo.

Poslední zápas proti Cembritu A dokonal náš dnešní zmar a prohra 0:6 dokonala tečku z dnešním velmi nepovedeným vystoupením.

Velmi nás dnes zklamal přístup mnoha našich hráčů. To, že kluci dělají chyby nás sice může zamrzet, ale k fotbalu a ke sportu to patří, za to nikoho hubovat nebudeme. Ale za laxní přístup, absenci bojovnosti a chuti hrát si dnes někteří opravdu pochvalu nezaslouží. Opravdu už nemůžeme děti pobízet k tomu, aby se snažily a chtěly hrát, to už v hráčích musí být automaticky. To, že pak někdo před utkáním řekne, že chce být na střídačce, také není úplně v pořádku. A brečet bychom měli také maximálně jen v případě, že dostaneme bolestivou ránu. Nejsme už mini přípravka, ale starší přípravka a kategorie žáků se kvapem blíží.

Dnešním tristním představením jsme se propadli na průběžné čtvrté místo a s podobnými výkony můžeme na účast ve finále zapomenout. Hlavně se ale nechceme podobnými výkony prezentovat, výsledky jsou věc podružná, ale předvedená hra je pro nás zásadní. Účast v zápasech a minutáž se bude nadále odvíjet od přístupu jednotlivců – k zápasu, k tréninkům, k pokynům trenérů, kázni, nasazení…