V neděli 28.4. jsme za krásného počasí vyjeli na slavné Maracaná pod mostem, abychom se pokusili ve čtvrtém pokračování jarních mistrovských bojů trochu napravit dojem z předešlého turnaje.
Zkusili jsme točit tentokrát jen tři zadáky, abychom mohli více střídat vepředu a měli tak hodně sil a pohybu v důležité oblasti hřiště. Domácí dnes nachystali 3 hřiště a hrálo se tedy bez přestávek.

V prvním utkání jsme se střetli s Komárovem a úvod zápasu nám nevyšel úplně podle představ. Po jedné chybě a jedné hrubce vzadu jsme prohrávali 0:2 a pohyb, který jsme po hráčích vepředu chtěli vidět, byl spíš zbrklý a mnoho klidu na kopačkách a kombinace k vidění z naší strany nebylo. Soupeř ještě gól přidal a po matném výkonu tedy první prohra dne.

Ve druhém zápase nás čekal silný Cembrit A a bylo potřeba zapomenout na první zápas a začít od nuly. Soupeř byl dle očekávání od začátku více na balonu, ale naši Cábelíci se od začátku ukazovali v úplně jiném světle než v prvním utkání. Bojovnost, svědomitost a odhodlání byly na každém vidět a dlouho jsme soupeře do ničeho nepouštěli a sami se odvažovali ke kombinacím a průnikům na soupeřovu polovinu hřiště. Kluci z Cembritu nakonec dokázali dvakrát potrestat náš nedůraz – jednou střelou z levé strany hřiště a podruhé, když jsme před brankou nepokryli dorážejícího útočníka. To ale nic nezměnilo na dobrém dojmu ze zápasu, který zpětně hodnotíme jako náš nejpovedenější. Zápas jsme odehráli s plným nasazením, odvahou a bojovností a ukázali jsme, že to jde.

Ve třetím zápase proti Chrustenicím jsme po další hrubce prohrávali 0:1 a hned od úvodu byli všichni trochu rozhození. Rychlé srovnání a otočka skóre nás trochu uklidnilo, soupeř ale opět dotáhl na rozdíl jediné branky. Pak jsme ale v rychlém sledu vsítili několik branek a hlavně začali hrát kombinačně a důrazně. Nakonec první výhra dne v poměru 8:3 po pěkném výkonu.

Ve čtvrtém utkání proti Cembritu C jsme nezachytili začátek a prohrávali 0:2. Góly padaly hlavně po našem nedůrazu a špatném pohybu na vlastní polovině hřiště. Dokázali jsme ještě snížit na 1:2, ale poslední slovo měli domácí a zvítězili dvoubrankovým rozdílem.

Na závěr nás čekaly Zdice a tady si vybral slabší chvilku soupeř. Na naše vedení dokázal ještě reagovat a srovnat, pak už jsme ale góly stříleli jen my. Nutno podotknout, že dva góly propadly do sítě soupeře s velkým štěstím, další dva jsme pak vsítili po pěkných kombinacích takřka do prázdné brány. Zejména ve druhé části zápasu jsme soupeře přehrávali kombinacemi a hrálo se převážně na polovině soupeře.

Dojem z dnešního turnaje je opět trochu rozpačitý, zatím jsme v žádném jarním turnaji nepředvedli konstantní výkon a slabší výkony se střídají s dobrými. Někteří se ale dnes ukázali velmi dobře a splnili to, co jsme po týmu chtěli – velké nasazení, pohyb, důraz i kombinace. V konečném zúčtování jsme dnes brali bronz.

Za čtrnáct dní pokračujeme opět na Cembritu. Zatím jsme stále ve hře o postup, musíme ale předvést svoje maximum ve zbývajících dvou turnajích, abychom na něj mohli pomýšlet.
Děkujeme rodičům za podporu a Cábelíci Oléé 🙂

Dnešní výsledky:

FK KD – Komárov 0:3
FK KD – Cembrit A 0:2
FK KD – Chrustenice 8:3
FK KD – Cembrit C 1:3
FK KD – Zdice 4:1