V neděli 3.12. jsme vyjeli k prvnímu dílu zimní ligy ČAFC do sportovního areálu Hamr v Braníku. Hrálo se na umělce pod nafukovačkou. Hřiště pěkné, jediné, s čím se museli hráči i rodiče popasovat, bylo poněkud stísněné zázemí. Okolo hřiště byl minimální prostor.

Čekaly nás dva zápasy 2 x 20 minut a dalším specifikem byly házenkářské branky, tj. rozměr 2 x 3 m. Soupeři v zimní lize rozhodně nebudou žádní nazdárci. Dnes nás čekali klokani z Vršovic a tým Příbrami.

Již před naším zápasem jsme mohli pozorovat jejich vzájemnou bitvu a k vidění byl opravdu rychlý kombinační fotbal, plný pěkných individuálních i týmových akcí.
Po velmi krátkém rozcvičení jsme šli na věc. První soupeř – Bohemka ročníku 2013. Soupeř nám od začátku ukazoval svoji kvalitu a stálo nás mnoho úsilí odolávat jeho útočnému tlaku a dostávat se na útočnou polovinu. Ze začátku se naši kluci ještě drželi a zdatně odvraceli nájezdy soupeře. Postupem času se ale soupeř rozstřílel a ukazoval, že je fotbalově trochu dál. I tak ale Cábelíci srdnatě bojovali a i přes vysokou prohru nelze nikomu vytknout nedostatek nasazení a bojovnosti. Jistě, po utkání byli kluci trochu skleslí, ale nikoliv odevzdaní a morálně jsme to ustáli.

Kluky jsme za přístup a bojovnost pochválili a zdůraznili, že je potřeba hodit skončené utkání za hlavu a připravit se na další proti klukům z Příbrami.
Tentokrát měl soupeř stejně staré borce, i když jsme viděli, že jsou i oni na balonu nesmírně šikovní. Zápas jsme začali dobře a nebojácně, hrál se vyrovnaný fotbal. Do vedení šel soupeř, ale po hlavičce Toma bylo brzy srovnáno. Nadále vyrovnané utkání posunul opět soupeř, který se trefil dvakrát v krátkém sledu. Pak ale naši útočníci přidali v napadání rozehrávky a kluci z Příbrami měli díky tomu problém rozehrát a dostat se na naši polovinu. To vyústilo v kontaktní gól, který po zisku míče na soupeřově polovině vsítil Jirka.
Dále jsme se tlačili do zakončení a snažili se využít toho, že brankář Příbrami hrál hodně v poli. Bohužel jsme branku netrefovali a soupeř závěru utekl na rozdíl dvou gólů. I přes prohru 2:4 ale pěkný a bojovný výkon od všech, za který se rozhodně nemusíme stydět. Přesně takové zápasy potřebujeme.

V dalším pokračování zimní ligy se dají očekávat podobní soupeři, tzn. těžcí a ultra těžcí. Ale s tím jsme do toho šli a určitě nás to zase bude pomalu posouvat dál. Za čtrnáct dní vyjíždíme na stejné místo znovu, to bude pro letošek všechno a pokračování nás bude čekat ve druhé polovině ledna.

Za dnešek všem pochvala, opravdu všichni si mákli, nikdo nic nevypustil, i po psychické stránce to všichni dali, nikdo se zbytečně nedohadoval, nebyl frustrovaný ani rozčilený a i to vnímáme jako velké pozitivum. I kluci musí pochopit, že nejde vždy o výsledek a takové zápasy nás můžou posouvat po všech stránkách.
Děkujeme rovněž rodičům za podporu.