V neděli 24.2. jsme vyjeli s naším týmem kadetů na první velký turnaj do haly gymnázia v Rokycanech. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 týmů hráčů ročníku narození 2013.

Složení našeho týmu bylo následující: Adam Kutil, Dominik Brdek, Šimon Soukup, Jakub Krause, Matěj Moutelík, Adam Novák, Štěpán Heisig, Sebastian Ejem, Patrik Čampula.

V naší šestičlenné skupině nás postupně čekaly týmy FK Viktoria Plzeň, Kohouti Rokycany, Příkosice, Petřín Plzeň a FK Baník Sokolov.

 

Podívejte se na fotogalerii z turnaje.

Naším prvním cílem bylo dobře do turnaje vstoupit a vybudovat si zdravé sebevědomí do dalších bojů. Náš záměr se vydařil a po pěkném bojovném výkonu jsme porazili Viktorii Plzeň 5:2.

V dalším utkání nás po krátké pauze čekal domácí tým Kohouti Rokycany. Zde jsme trochu zaspali začátek a rychle prohrávali 0:1. To nás ovšem nezlomilo a 5 góly jsme utkání otočili. Soupeř stihl v závěru ještě zkorigovat a konečné skóre tak bylo opět 5:2 v náš prospěch.

Ve třetím utkání proti Příkosicím jsme potvrdili dobrou defenzivu a nedovolili soupeři skórovat. Škoda jen některých neproměněných šancí. Konečné skóre 4:0

V dalším utkání nás čekali kadeti Petřín Plzeň.  V tomto zápase se ukázalo, že i v ofenzívě umíme zabrat. Na konečném skóre 8:1 se podílelo 7 našich hráčů, což nás trenéry velmi potěšilo.

Na závěr základní skupiny nás čekal asi nejtěžší soupeř Baník Sokolov. První polovina utkání byl velký taktický, ale i fotbalový boj a na branku se dlouho čekalo. Nakonec jsme udeřili jako první, ale po dvou našich chybách soupeř otočil na konečných 1:2. Velká škoda neproměněných šancí, které jsme si vypracovali a nedokázali přetavit v góly.

Po základních skupinách jsme skončili v naší skupině třetí (v turnaji se počítaly pouze vstřelené branky, nikoliv body za vitězství) a postoupili tak do zlaté skupiny, kde nás čekala další tři utkání.

Nejprve to byl druhý tým plzeňské Viktorky, se kterým jsme si po tuhém fotbalovém boji nakonec poradili 6:2.

V dalším utkání jsme předvedli asi nejlepší a nejkomplexnější výkon v celém turnaji a Horažďovice jsme přehráli zcela zaslouženě 7:1.

Jako poslední zápas nás čekal „bonbónek“ v podobě derby s Cembritem Beroun. Speciálně toto utkání jsme (zejména my trenéři) chtěli vyhrát a zakončit tak turnaj vítězně, což se nám podařilo a zaslouženě jsme zvítězili 6:2.

 V konečném zúčtování jsme tedy z osmi zápasů sedm vyhráli, mrzet nás tak může pouze prohra o gól se Sokolovem. Pořadí na turnaji vyhlašováno nebylo, všichni skončili první a odnesli si medaile. Pokud bychom hleděli na skóre, patřil by nám pomyslný bronz při 42 vstřelených a 12 obdržených brankách.

 My trenéři máme z turnaje velmi dobrý dojem, ukázalo se, že jsme konkurenceschopní a v našem týmu je potenciál. A to jsme obrovskou spoustu vyložených šancí ještě vinou nervozity a někdy zbrklosti neproměnili. Je tedy potřeba dále získávat zkušenosti a ty nám dají jenom turnaje a konfrontace s ostatními.

 Závěrem bychom chtěli poděkovat našim klukům, kteří na hřišti nechali všechno a rodičům pak za vydatnou podporu v hledišti.

 Již nyní se bez velkých obav těšíme na další turnaje, které nás čekají.