Dobrý den,  vážení sportovní přátelé,

 

během víkendu 16 – 17.11 2019 absolvovali Cábelíci 2013 dvě turnajová klání.

K prvnímu z nich jsme se dostavili v sobotu ráno na palubovku SPŠ v Rokycanech, kde na nás čekalo hřiště připravené pro fotbal v systému 4+1, s brankami 5x2m.

Každé z utkání se hrálo 18 minut. Zároveň na nás čekalo pět natěšených soupeřů a to v pořadí Viktoria Plzeň bílá, Kohouti Rokycany, Baník Sokolov, Petřín Plzeň a Viktoria Plzeň červená.

S bílou Viktorkou jsme se dokázali vypořádat s převahou a z palubovky jsme je vyprovodili výsledkem 11:1.

Po prvním zápase nás čekal ještě na vítězné vlně již tradiční soupeř, a to nepříjemní Kohouti z Rokycan. V tomto zápase jsme dokázali zvítězit i přes to, že jsme neměli zápas celou dobu pod kontrolou.

Tady patří díky výbornému brankáři a obětavosti obránců, kteří nás za stavu 1:0 drželi několik minut nad vodou.  Na druhou stranu, můžeme litovat mnoha našich neproměněných šancí a to zejména samostatných nájezdů. Konečný výsledek 4:1 byl nakonec pro Kohouty troufám si říci velmi přísný!!!

Ovšem po tomto zápase nás dostihla záludnost turnaje. Dlouhé prodlevy mezi zápasy. Na zápas s Baníken jsme čekali hodinu.  Nicméně na soupeře ze Sokolova jsme se připravili (bohužel více takticky než fyzicky).

Soupeř využil toho, že jsme jako trenéři podcenili rozcvičení  a rychle vedl 3:0. Pak sice jeho tlak opadl a iniciativu jsme převzali, jenomže během našeho tlaku jsme opět zahodili plno šancí a tak přišel zasloužený trest. Soupeř ze Sokolova nás vypráskal děsivě 9:0.

Čekala nás čtyřicetiminutovka čekání na další zápas. Nic jsme už nepodcenili. Vynechali jsme řečnění a věnovali se pořádnému rozcvičení a nabuzení do dalšího zápasu.

Zápas proti Červené Viktorce se hrál  od počátku podle našich not  – šli jsme rychle do vedení, které jsme  udrželi i přes krátké zakolísání uprostřed zápasu,  kdy nás podržel opět brankář. Díky nasazení a chuti kluků odčinit průšvih ze zápasu se Sokolovem jsme nakonec dokráčeli k vítězství 8:5

Teď už před námi stál poslední soupeř –  nám dobře známý Petřín Plzeň, který nám stál v cestě za celkovým druhým místem. V tomto zápase kluci nechali všechny zbytky sil a  hráli opravdu dobře a přesvědčivě.  Zvítězili 7:1.

Závěrem bych chtěl poděkovat klukům za předvedenou hru a příkladné chování během turnaje.

Rodičům děkujeme za podporu. „Bez vás to nejde“.

Díky, trenéři 2013