Dnes jsme s příznivou předpovědí počasí v zádech vyrazili k jednomu z posledních turnajů v probíhající sezoně, tentokrát do fotbalového areálu v Rokycanech.
Čekalo nás měření sil s dalšími jedenácti týmy hráčů ročníku narození 2013 a mladších. K turnaji jsme tentokrát nominovali šest hráčů. Turnaj se hrál opět systémem 3 + 0 na dvě branky na každé straně. Hrálo se souběžně na třech hřištích a pauzy mezi zápasy tudíž nebyly příliš dlouhé.
Po zkušenostech s vlažnými vstupy do turnajů jsme tentokrát chtěli začít lépe a vybudovat si sebevědomí do dalších bojů úvodním vítězstvím a hlavně bojovným výkonem. V úvodním utkání se nám postavil Cembrit Beroun, který měl na turnaji pouze tři hráče a neměl tedy možnost střídání. Naším záměrem tedy bylo vstřelit rychlé branky a využít poté únavu soupeře, což se podařilo a přestože soupeř zpočátku ještě dotahoval naše tříbrankové vedení, nakonec jsme zvítězili 8:3.
Další utkání jsme sehráli s týmem Hořovicka, se kterým jsme v posledních turnajích vždy prohráli. Tentokrát jsme šli do vedení 2:0, které jsme ovšem neudrželi, další branky nepřidali a soupeř dorovnal na konečných 2:2.
Dalším soupeřem bylo Mýto a výsledné skóre 2:1 odpovídalo vyrovnanému průběhu hry a bojovnému utkání z obou stran.
V dalším utkání s Lukavicemi se nám podařilo poprvé udržet čisté konto a nastřílet soupeři šest gólů.
Skóre následujícího utkání s týmem Petřín Plzeň bylo opět hubenější, nicnméně další vítězství, tentokrát 3:1.
V posledním utkání před krátkou pauzou jsme s týmem Kohoutů z Rokycan od začátku pouze dotahovali skóre a byla z toho na závěr první prohra v turnaji, výsledek 3:4.
Trochu jsme se obávali útlumu po pauze vyplněné nějakou více či méně zdravou svačinkou. Naše obavy se naštěstí ukázaly jako liché a tým Horažďovic jsme zejména po výborném úvodu utkání přejeli 10:0. Teprve v tomto utkání naši kadeti využili toho, na co jsme apelovali od začátku. A sice přenášení těžiště hry na druhou volnou branku.
V dobrém výkonu jsme pokračovali i v následujícím střetnutí s jedním z týmů plzeňské Viktorky a byla z toho výhra v poměru 6:3.
V dalším zápase proti druhému týmu domácích kohoutů jsme pokračovali v dobrém výkonu a nadělili soupeři desítku. Obě naše branky jsme uhájili a zvítězili zaslouženě 10:0.
V následujícím utkání s druhým týmem Viktorky jsme pokračovali v nastoleném trendu a s gólovým přispěním takřka všech našich hráčů jsme zvítězili 9:3.
V posledním zápase nás čekal tým ze Strakonic, se kterým jsme se dosud ještě na žádném turnaji nepotkali a nevěděli jsme tak, co můžeme očekávat. Od začátku jsme na soupeře vlétli a hrálo se takřka výhradně na jedné polovině hřiště. S našimi přibývajícími brankami nám přišlo soupeře chvílemi až líto, po jedné naší chybě se však i kluci ze Strakonic dokázali prosadit a zmírnili tak jinak krutou porážku. Konečný výsledek 12:1 pro malé cábelíky.
Celková bilance 9 vítězství, 1 porážky a 1 remízy tak trochu napravila dojem z posledního nepříliš vydařeného turnaje a hlavně nasazení a bojovnost kluků byla tentokráte velkým kladem a příslibem do budoucna. Rádi bychom již tradičně poděkovali rodičům a rodinným příslušníkům za jejich podporu – byli opět slyšet a i s jejich přispěním a péčí kluci podali výkony, za které si zaslouží pochvalu.

Výsledky zápasů:
FK KD – Cembrit Beroun 8:3
FK KD – Hořovicko 2:2
FK KD – Mýto 2:1
FK KD – Lukavice 6:0
FK KD – Petřín 3:1
FK KD – Kohouti Ž 3:4
FK KD – Horažďovice 10:0
FK KD – Viktoria Plzeň B 6:3
FK KD – Kohouti M 10:0
FK KD – Viktoria Plzeň Č 9:3
FK KD – Strakonice 12:1