V neděli 10.9.jsme vstoupili do nové sezony prvním mistrovským turnajem v Komárově. Nová sezona, nová kategorie starších přípravek, nový systém 5 plus 1, nová pravidla a spousta očekávání. Také jsme byli zvědaví, jestli dokážeme zužitkovat to, co jsme do kluků vštěpovali na soustředění a celý srpen.

Do skupiny nám byly nalosovány týmy Komárova, Hořovic, Svaté a Loděnic. Dnes nás čekaly 4 zápasy v řadě, až v posledním kole jsme si mohli odpočinout.

První soupeř byl tým z Loděnic. Soupeř měl ve svých řadách několik urostlých borců a byli jsme zvědaví, jak se budou prezentovat, protože je to již dlouhá doba, kdy jsme se s tímto týmem střetli. Začátek utkání naznačil, že soupeř určitě umí hrát fotbal a také šel do vedení. Po gólu Matyho jsme rychle srovnali, ale tým Loděnic udeřil ještě jednou, To ale bylo od něj naposledy. Tomáš opět rychle vyrovnával, po trestném kopu jsme pak šli nechytatelnou dělovkou Honzy do vedení a to jsme již nepustili. Soupeř byl obratem rozhozen a naši Cábelíci začali předvádět líbivý a sebevědomý kombinační fotbal a po dalších gólech Nikiho a Víti jsme si došli pro zasloužené vítězství 5:2.

Druhé utkání proti Svaté bylo jednoznačnou záležitostí, při které měli naši kluci příležitost si zkusit kombinace a k potěšení trenérů byla vidět spousta věcí, které jsme během léta trénovali. Pěkná rozehra, kombinace ve středu hřiště i před bránou soupeře, střelba i individuální akce. Při vší úctě k soupeři, zápas spíše tréninkového charakteru skončil zcela přesvědčivě 10:1.

Další zápas nabídl totožný scénář, kdy tým Hořovic byl překvapivě ještě slabším soupeřem a po pěkném kombinačním výkonu opět desítka, tentokrát s nulou vzadu.

Poslední zápas sliboval nejtěžšího protivníka, domácí Komárov. Domácí začali dobře, silní, rychlí a důrazní hráči soupeře se na nás od začátku tlačili a nedali nám vydechnout. Tentokrát jsme na kombinaci neměli moc času ani prostoru a zápas byl spíš tuhou bitvou. Po gólu Štěpána jsme šli do vedení, ale soupeř nadále zlobil a stálo nás hodně úsilí jeho útočné snahy eliminovat. Po dalším gólu Jirky jsme se mohli trochu uklidnit a po pumelici Víti z pravé strany jsme již utkání víceméně kontrolovali. Soupeř ještě dokázal snížit po naší chybě při zahrávání rohového kopu, poslední slovo měli ale opět Cábelíci a Tomáš uzavřel účet utkání na konečných 4:1.

Dnes tedy 4 výhry a zasloužené první místo v úvodním turnaji. Všechny kluky chválíme, bylo toho málo, co vytknout a některé pasáže byly opravdu pěkné a fotbalové. Na druhou stranu mírníme nadšení – minimálně dva ze soupeřů byli opravdu slabší a pokud bude personální obsazení týmů nadále podobné, čekají nás bitvy hlavně s Komárovem a Loděnicemi.

Celkově ale dnes perfektní vstup do sezony, krásný kolektivní, kombinační i bojovný výkon, spousta krásných akcí, jen tak dál.

Děkujeme všem klukům za dnešní přístup a výkony, rodičům za podporu a fandění a příští neděli se budeme těšit do Loděnic.

Dnešní výsledky:

FK KD – Loděnice 5:2
FK KD – Svatá 10:1
FK KD – Hořovice 10:0
FK KD – Komárov 4:1