V sobotu 26.8. jsme zavítali na náš první turnaj v nové sezoně. Přijali jsme pozvání do Dušníků na 3. ročník turnaje pro hráče r. 2014. Loňský turnaj byl zrušen po třech odehraných kolech kvůli silnému dešti a tentokrát vypadalo sobotní ráno opět nedobře. Letošní turnaj byl silně obsazen a 11 kvalitních účastníků slibovalo těžké boje a pěkné zápasy. I proto organizátoři při příjezdu týmů hlásili, že letos určitě turnaj nezruší.

Jelikož se přesouváme do kategorie starších přípravek, hrál se i tento turnaj systémem 5 plus 1 se všemi pravidly pro danou kategorii.

Systém turnaje byl každý s každým, čekalo nás tedy celkem 10 zápasů, každý v trvání 16 minut. Rozlosování k nám nebylo přívětivé, neboť dopoledne nás čekalo hned 7 zápasů, z toho 6 v řadě za sebou.

Jako první se nám postavili hráči a hráčky z Teplic. Toto utkání byl tuhý boj, který dlouho nenabídl branku. Více příležitostí měl náš soupeř a tomu se také podařilo krátce před koncem vsítit jediný gól zápasu. Na úvod tedy prohra po bojovném, ale trochu nesmělém výkonu Cábelíků, zejména směrem dopředu.

Ve druhém utkání nás čekal další silný protivník, tentokrát Motorlet Praha. Tady už jsme trochu zlepšili důraz, ale více možností měl opět soupeř. Góly padaly nejprve do naší sítě a za stavu 0:3 byli naši hráči trochu skleslí. Nic jsme ale nezabalili a podařilo se nám dvěma góly dostat na dostřel. Víc jsme bohužel nestihli, a tak i ve druhém zápase nejtěsnější prohra.

Třetí zápas proti Meteoru Praha se nesl v podobném duchu a opět jsme museli dotahovat manko. Dvougólový náskok soupeře jsme ještě stáhli jedním gólem, ale poslední slovo měli hráči Meteoru a tentokrát tedy prohra 1:3.

Čtvrtý zápas nabídl podobný scénář co se gólů týče, soupeř šel do dvoubrankového vedení, ale hra tentokrát byla z naší strany lepší, zlepšili jsme se v pohybu, důrazu na balon, přibyly přihrávky a hlavně střelba. Povedlo se nám otočit skóre na konečných 4:3 a první výhra nám vlila trochu krve do žil.

V pátém zápase proti pozdějšímu vítězi z Nemošic jsme opět prohrávali o 2 branky, opět dotahovali, ale více než jeden gól se nám vstřelit nepodařilo. Tedy nejtěsnější prohra 1:2.

Šestý zápas se nám nevyvedl a proti kombinačně zdatnému a rychlému soupeři Tempo Praha jsme se neprosadili a zaslouženě prohráli 0:4.

Kluci a děvče byli po 6 odehraných zápasech rozmrzelí, ale nechtěli jsme nic vzdávat a trochu si zlepšit náladu před obědovou pauzou. Proti nám stál ale soupeř z Jablonce. Ten šel do vedení, nicméně po gólech Sama a hlavně krásné pumelici levačkou v podání Emči jsme průběžný stav utkání otočili. Soupeř dotáhl, načež jsme si vzali vedení zpět. Poslední slovo měl opět soupeř, zápas tak skončil remízou 3:3. Trochu škoda, toto utkání se dalo vyhrát.

Po doplnění energie ve formě vepřového plátku s rýží a krátkém odpočinku jsme se vrhli na odpolední program, kde nás čekaly ještě 3 zápasy.

V prvním odpoledním utkání proti Příbrami jsme (jako obvykle) inkasovali jako první. Nicméně hra už se měla nadále jen zlepšovat a pomalu jsme utahovali šrouby na soupeřově polovině. Připsali jsme si 3 body po zaslouženém vítězství 5:2.

Kluci po tomto zápase ožili, ale čekal nás těžký soupeř z Roudnice, který měl na kontě jen jednu porážku. Zápas jsme začali dobře a poprvé v turnaji jsme to byli my, kdo se ujal vedení. Až do stavu 2:2 to byla velmi vyrovnaná podívaná, ke konci utkání jsme po gólech Štěpána a Sama utekli do dvougólového trháku. Po ohlášení poslední hrací minuty se zdálo být hotovo. Nějak jsme se ale nechali ukolébat a soupeř na nás nalétl a ve velké rychlosti nám vstřelil kontaktní gól. Závěr jsme si ale pohlídali a připsali si tak cenné vítězství.

V posledním zápase turnaje proti Ústí nad Labem už jsme předváděli fotbal, který se blížil našim trenérským představám a čtyřmi góly šli do pohodového vedení. Nakonec vítězství 5:2 a velká radost všech hráčů.

Celkových 13 získaných bodů stačilo v součtu na 6. místo a za zády jsme nechali týmy jako Teplice, Jablonec, Ústí nebo Příbram. O umístění ale nešlo, hlavní pro nás byla konfrontace s těžkými protivníky a turnaj splnil přípravný účel. Nadále víme, kde máme zabrat a na co se soustředit v novém systému pěti hráčů v poli.

Všechny hráče chválíme, těžký a náročný den všichni zvládli a odmakali. Rodičům děkujeme za pěkné fandění, zejména v závěru turnaje.