V sobotu 15.5. jsme s osmi našimi svěřenci absolvovali po dlouhé době konfrontaci s jiným týmem – v dopoledních hodinách jsme přivítali ČLU Beroun a střihli si přátelské utkání, resp. několik zápasů s kratšími přestávkami.
Hrálo se systémem 4+1 na velké branky a hřiště jsme přichystali také spíše větší.
Tentokrát jsme zvolili trochu jinou taktiku a nedělili naše 4 hráče v poli na obrannou a útočnou dvojku, ale dva hráči měli za úkol obstarávat hru na levé straně hřiště a dva na pravé straně. Dětem jsme vysvětlili, jak se musí doplňovat a zastupovat a překvapivě to fungovalo více než dobře. V úvodní části hry jsme soupeře takřka k ničemu nepustili a kluci (a děvče) se na hřišti skvěle pohybovali, pokrývali celý prostor hřiště a při soupeřově zakládání útoku jsme někdy předváděli takřka dokonalou zónovou obranu, ačkoliv jsme to děti nikdy neučili. V těchto pasážích hry jsme měli více ze hry a nastříleli výrazně více gólů než soupeř, několik obdržených branek pak pramenilo hlavně z chyb v rozehrávce, ale nikoliv z kombinačních akcí soupeře.
Postupem času se soupeř dostával více do hry a zejména jejich nejsilnější a nejrychlejší hráč nás velmi zlobil a několikrát jsme ho nechali trestuhodně proniknout na dostřel a zakončit. Hra se velmi vyrovnala a postupem času byla na našich hráčích zřetelně vidět únava a v závěru převzal iniciativu soupeř a měl více ze hry.
Celkově však hodnotíme střetnutí pozitivně, určitě bylo přínosem pro nás i pro soupeře. Děti se za dvě hodiny na hřišti vydali ze všech sil a bojovali o každý metr hřiště. Děkujeme všem.
Již příští týden nás čeká střetnutí ještě náročnější, kdy zajíždíme do Příbrami k přátelskému utkání proti tamnějšímu týmu a dle referencí, které máme, to bude určitě ještě náročnější než dnes. Nominace bude zveřejněna v průběhu příštího týdne.