Sobotní dopoledne patřilo přátelskému klání na Máchovně, kam jsme vyjeli po čase opět změřit síly s Českým Lvem.
Soupeř dnes nastoupil v hodně kombinované sestavě, kdy několik hráčů ročníku 2014 vypomáhalo ročníku 2013, který hrál paralelně na vedlejším hřišti.
Do zápasu naši malí Cábelíci vlétli ve velkém stylu a do úvodního utkání (celkem se hráli 4) ukazovali, kdo bude udávat tempo hry. V podstatě jsme soupeře nepouštěli na naši polovinu a konečně praktikovali vysoké napadání a soupeři hodně ztěžovali rozehru. Naši útočníci neobsazovali hráče, ale prostor a okamžitě startovali na balon. Stejně tak obránci a díky tomu jsme získávali balony na půli soupeře, takže se hrálo takřka výhradně tam.
Do toho jsme přidali hodně střelby a góly v síti soupeře tak přibývaly. Co chybělo, bylo snad jen trochu více kombinace a rozehry zpět přes obránce a brankáře, na což jsme kluky několikrát upozorňovali. Jinak ale skvělá a aktivní hra ode všech. O tom svědčí i to, že soupeř vstřelil svůj první gól až ve třetím zápase a celkem se trefil jen dvakrát, zatímco ze své sítě lovil balon nesčetněkrát.
Dnes jsme tedy viděli hru, která se již přibližuje tomu, co bychom chtěli hrát, i když vždy je co zlepšovat 🙂 Pro všechny tedy pochvala. Na podobný výkon musíme navázat i zítra na Spartě, kde nás čeká soupeř bezesporu těžší a musíme tedy zejména ještě zrychlit práci s míčem.