Nedělní odpoledne 7.11.  patřilo opět fotbalu, tentokrát nás v tréninkovém centru na Strahově čekala Sparta Praha a její kluci ročníku 2015. Hrálo se na umělé trávě pod nafukovací halou.

Na rozcvičení jsme dorazili dříve než soupeř a měli tak dostatek času se rozhýbat a dostat se trochu do tempa.

Úderem sedmnácté hodiny soupeř rozehrál první ze čtyř patnáctiminutových utkání. Sožili jsme dvě čtyřky ve složení: a) Fanda, Maty, Kuba, Tomáš b) Štěpán, Samík, Jirka, Víťa. V bráně po celé čtyři zápasy Honza.

Už z krátkého rozcvičení domácích bylo patrné, že soupeř bude silný na balonu – všichni rudí kluci si s balonem rozuměli a byli dost hbití a rychlí.

První zápas také začali v tomto duchu a začátek jsme vůbec nechytli. Soupeř nám po několika individuálních průnicích rychle vstřelil 3 branky a pokud bychom takhle pokračovali, hrozilo to debaklem. První gól Cábelíků vstřelil Víťa a to nás trochu probralo, i když stále to nebylo ono a chyběl důraz a zdravá agresivita. Konečný výsledek 4:1 pro Spartu.

Ve druhém utkání jsme se postupně probouzeli, a to především zásluhou čtyřky Víťa, Samík, Jirka, Štěpán. Tady už to bylo vyrovnanější, i když ideální to zdaleka nebylo a soupeř stále zlobil a ve hře jeden na jednoho byla znát jeho kvalita. Konečný výsledek 3:2 pro rudé. Góly za Cábelíky vstřelili Tomáš a Fanda.

Třetí zápas byl asi nejpovedenější a zde jsme měli asi více ze hry a vyjádřili to i gólově. Trefili se Víťa, Fanda, Kuba, Jirka, Štěpán 2x a jeden gól si soupeř srazil po našem rohu do brány sám. Bylo vidět, že to jde, když všichni dají do hry maximum. Konečný výsledek 7:2 pro Cábelíky.

V posledním utkání byly k vidění góly na obou stranách, o jeden víc ale vstřelili Cábelíci, takže těsná výhra 4:3. Střelci: Víťa 2x, Jirka, Fanda.

Potvrdilo se to, co jsme od zápasu očekávali, a sice velká individuální kvalita a rychlost soupeře. Pouze pokud jsme zapnuli všichni na sto procent, mohli jsme se soupeři rovnat nebo vyhrát. Každá laxnost a nedůraz kdekoli na hřišti byla nebo minimálně mohla být potrestána. To, na co apelujeme dlouhodobě, je nutnost zrychlit – pohyb, ale hlavně i práci s míčem. Rovněž zrychlit rozehrávku z autů a rohů. To nám několikrát ukázal soupeř, který roezhrával bleskurychle, zatímco si naši hráči ještě povídali o předchozí akci.

Celkově ale dnešní den splnil svůj účel jak pro nás, tak pro soupeře, který si zápasy pochvaloval a trenéři vyjádřili zájem si to v brzké době zopakovat.

Děkujeme všem našim svěřencům a rovněž rodičům, kteří dnes děti pouze dovezli a odvezli a neměli možnost zápas sledovat.

Výsledky jednotlivých zápasů:

AC Sparta Praha – FK KD 4:1

AC Sparta Praha – FK KD 3:2

AC Sparta Praha – FK KD 2:7

AC Sparta Praha – FK KD 3:4

Střelci: Víťa 4x, Fanda 3x, Jirka 2x, Štěpán 2x, Kuba 1x, Tomáš 1x