Dobrý den

Po sobotním vítězném turnaji a oslavném koupání, jsme se vrátili poměrně pozdě domů.Nicméně v neděli ráno jsme se hlásili až nepříjemně brzy – v 07:30 hod znovu v Říčanech v jiné,  už třetí hale v tomto městě a to u fotbalového hřiště v ulici Škroupova.

U ranní kávy spřádáme plány, zatímco pořadatel neúnavně přepisuje rozpisy zápasů, protože brzké ranní vstávání se ukázalo být moc pro kluky ze Stodůlek a Roztok.

Takže z turnaje hraného na dvě skupiny v rozestavení 4+1 o délce zápasu 12 minut se plíživou změnou stal turnaj v systému každý s každým s délkou zápasu 15 minut. Skvělé bylo, že tento turnaj stejně jako ten sobotní odpískal profesionální rozhodčí.

Za to dáváme pořadateli palec nahoru. V prvním zápase nás čekal podle rozpisu Pražský Junior. Měli jsme malinko obavy z toho jak kluci vstřebali únavu po tak krátkém odpočinku a jak budou reagovat na další zátěž.

Junior byl fyzicky silný soupeř, ale kluci eliminovali kvalitní rozehrávkou z obrany a nasázeli mu rovnou šest branek aniž by inkasovali. Na začátek výhra 6:0 , všechno vypadalo nadějně.

Ve druhém zápase nás čekali domácí Říčany, které svůj první zápas vyhrály 4:0, takže byly pořádně nabuzeny. Čekal se boj o každý metr palubovky. Ten se také konal, ale naši kluci ho zvládli s přehledem a zvítězili 5:0.

Třetí v řadě kluci z Dobřejovic. Zápas „blbec“ –  kluci dřeli, soupeře nepustili přes půlku a nastřelili snad sedm tyček a břeven. Několikrát soupeře podržel golman, který schytal nesčetně střel. Nicméně branku jsme vstřelit nedokázali a výsledek 0:0 nás stál první body.

Předposlední zápas a doposud neporažené Třeboradice. I přes předchozí remízu máme stále všechno ve svých rukách. Začínáme dobře, rychle skórujeme a navíc přidáváme i druhý gól a zdá se být všech na dobré cestě.

Jenže pak dochází k nepochopitelnému výpadku a my kupíme chybu na chybu. Darujeme soupeři tři branky a i když je ještě dost času s výsledkem něco udělat, kluci v sobě už nenacházejí vnitřní sílu a rozjetý soupeř nám na odchod do šaten přidává ještě další dvě branky.

Výsledek 2:5.  Jakkoliv se zdá být krutý, je zasloužený a my se ztrátou 4 bodů hrajeme v případě dalšího klopítnutí sotva o bronz. Jenže kluci slíbily medaili nemocnému kamarádovi. Z porážky se oklepali a v závěrečném zápase nedali šanci posledním Kolovratůma, které  přehráli

v poměru 5:0 a dokráčeli si pro konečné druhé místo.

 

Byl to opravdu náročný fotbalový víkend jak fyzicky tak i psychicky. My děkujeme jak klukům za předvedenou hru, tak i rodičům, kterým nebylo zatěžko si navzájem vypomoci.

Renatě děkujeme za bleskové vyprání dresů a znovu všem,  že jste obětovali adventní víkend na oltář žákovského fotbalu.

 

Díky Adam a Honza