V sobotu 15.4. nám odstartovalo soutěžní jaro. Turnaj A-týmu na Svaté byl z důvodu nezpůsobilého terénu přeložen a tak ke svému prvnímu jarnímu soutěžnímu turnaji vyjel jen B-tým, kterého čekal turnaj na UMT na Máchovně.

Čekalo nás pět soupeřů a s některými z nich jsme se dosud nepotkali.

Jedním z takových soupeřů byla Tlustice, která nás čekala na úvod. Vstup do turnaje se nám vydařil herně i výsledkově. Po pěkné kombinační hře plné střelby jsme zcela zaslouženě zvítězili 7:1.

Po jednozápasové pauze se nám postavil Komárov a i tady jsme začali dobře a brzy vedli 2:0. Soupeř se ale po dvou rychlých gólech dostal do hry a když přidal i třetí branku, naše kluky to rozhodilo natolik, že už jsme nebyli schopni reagovat a zápas tedy rozdílem jedné branky prohráli.

Následovala opět pauza a bylo důležité hodit rozladění a domnělé křivdy za hlavu a vrátit se k tomu, co nás zdobilo v prvním zápase. To se podařilo a Chlum/Hostomice jsme přehráli a zvítězili celkem pohodově 4:1.

Do dalšího utkání jsme bez přestávky vlétli na Drozdov a bylo to asi naše nejpodařenější utkání dne. Zejména Kuba se v úvodu pustil do demolice soupeře a čtyřmi góly po sobě naznačil, kdo bude na hřišti pánem. Další dva góly přidal Tomáš a jelikož soupeř neměl takřka vůbec nic, respektive jsme ho k ničemu nepustili, utkání skončilo 6:0 ve prospěch Cábelíků.

Vyhecované derby proti Berounu si domácí opět „nalosovali“ do závěrečného kola. Soupeř byl v plné síle a na rozdíl od nás točil dvě kompletní čtyřky. Několik minut se hrálo bez branek, ale Lev nakonec skóroval první. Následně přidal i druhou branku, ale naši kluci a děvče nic nezabalili a dál hráli odvážně dopředu a zodpovědně dozadu. Odměnou byl kontaktní gól Jirky na 1:2. Ke konci utkání ale soupeř vsítil další branku a v rychlém sledu i další pojistku a na nás už byla znát únava. Tentokrát tedy zvítězil zaslouženě Beroun, ale utkání jsme odehráli se ctí a s plným nasazením. Celkově šlo asi o nejlepší utkání dne, oba týmy se snažili hrát kombinační a rychlý fotbal po zemi, bez zbytečných nákopů a v duchu fair play.

Za dnešní vystoupení nám patřilo druhé místo za suverénním Berounem a vyjma druhé poloviny utkání s Komárovem všichni předvedli dobré koncentrované výkony, bylo vidět hodně kombinace i střelby, obětavá hra dozadu i zlepšující se kompaktnost celého týmu. Všem tedy za dnešek pochvala.

Za týden pokračuje B-tým turnajem v Tlustici, A-tým zajíždí na Felbabku.

Dnešní výsledky:

FK KD – Tlustice 7:1
FK KD – Komárov 2:3
FK KD – Chlum/Hostomice 4:1
FK KD – Drozdov 6:0
FK KD – ČLU Beroun 1:4

Góly:

Kuba 7x
Tomáš 4x
Jirka 4x
Sam 3x
Štěpán 1x
Honza 1x

Konečné pořadí turnaje:

1. ČLU Beroun
2. FK KD
3. Drozdov
4. Komárov
5. Chlum/Hostomice
6. Tlustice