V neděli 28.11. jsme vyjeli k prvnímu halovému turnaji do Říčan. V hale Na Fialce jsme byli přihlášeni do turnaje pro mladší přípravky r. 2013/2014.
Jeden z účastníků se na poslední chvíli odhlásil a tudíž byl systém turnaje změněn ze dvou čtyřčlenných skupin na zápasy s každým. Čekalo nás tedy celkem 6 desetiminutových zápasů.

První zápas proti nám nastoupil ryze dívčí tým z Pardubic r. 2013. Už z rozcvičení jsme viděli, že holky jsou na tom fotbalově dobře a umí hrát technicky a přidat i patřičnou rychlost a důraz. To se od začátku utkání i ukazovalo a úvod byl velmi bojovný z obou stran. 2 góly Fandy znamenaly vedení 2:0, nicméně po chybách v naší obraně soupeř vstřelil nejprve kontaktní gól a asi 2 minuty před koncem dokonce vyrovnal. Na úvod tedy remíza.

Ve druhém utkání nás čekal soupeř z Dobroměřic, který s námi sdílel šatnu a po prvním vyhraném utkání byl hodně sebevědomý. První gól vstřelili Dobroměřice opět po naší chybě v obraně. Nic jsme ale nezabalili a rychle srovnali gólem Fandy. Ten pak přidal ještě jeden a byla z toho první výhra 2:1 po vcelku slušném výkonu.

Třetí zápas proti Dolním Měcholupům byl jeden z těch povedenějších na turnaji, i když ne s úplně šťastným koncem. Bojovný zápas plný našich střel, i když hodně nepřesných. Ujala s až střela Toma zhruba z poloviny zápasu. Když už vše směřovalo ke konci a k těsné výhře, tak cca 5 vteřin před koncem přišlo to nejhorší co mohlo – opět nedůraz v obraně a nešťastný gól propadlý mezi nohama našeho gólmana. Tedy remíza 1:1.

Další zápas jsme si spravili chuť povinnou výhrou nad Mladou Boleslaví, která měla hodně kombinovaný tým plný mladých nezkušenných hráčů. 5:0 pro Cábelíky. Góly: Fanda 2x, Tom 1x, vlastní 2x

V předposledním zápase nás čekal kvalitní soupeř z Čestlic. Zde jsme šli do vedení, to jsme ale v bojovném utkání neudrželi a soupeř otočil na konečných 2:1.

Poslední zápas proti Dolním Jirčanům byl plně v naší režii a po třech gólech Fandy, jednom Toma a Kuby jsme zvítězili 5:0.

V turnaji jsme tedy ze šesti zápasů pouze jednou prohráli, nicméně 2 remízy nás odsunuly na konečné čtvrté místo. Nutno říci, že lepší umístění by asi nebylo pro kluky úplně motivační, protože výkon nebyl úplně stoprocentní, resp. byl v jednotlivých zápasech dost nevyrovnaný a ne vždy plně koncentrovaný. Přesto se nedá říct, že bychom hráli bez nasazení, jen tomu vždy něco chybělo a musíme kluky naučit více naslouchat pokynům trenérů, neboť některé chyby neustále opakujeme dokola.
Na druhou stranu některé zápasy byly hodně bojovné a povedené a proti prvnímu ani druhému týmu turnaje (D. Měcholupy, Pardubice) jsme neprohráli.

Děkujeme všem klukům a rodičům za podporu a respektování opatření.

Výsledky:
FK KD – Pardubice 2:2
FK KD – Dobroměřice 2:1
FK KD – Dolní Měcholupy 1:1
FK KD – Ml.Boleslav 5:0
FK KD – Čestlice 1:2
FK KD – Dolní Jirčany 5:0

Góly, Fanda 10x, Tomáš 3x, Kuba 1x