Neděle 2.6. patřila svátku fotbalu – finálovému turnaji starších přípravek, do kterého jsme se po zásluze probojovali. Hrálo se na hřišti v Hostomicích za příznivého počasí.

Naši borci naskočili až do druhého kola a hned nás čekalo derby proti našim starším kolegům ročníku 2013. I přes prohru 1:4 jsme statečně vzdorovali a i když naše Áčko mělo celé utkání více ze hry, rozhodně jsme utkání odbojovali a odehráli se ctí.

Ve druhém zápase nás čekal další z aspirantů na titul, nám známý Cembrit A. I když šel soupeř do vedení, naši borci se nezalekli a předváděli odvážný fotbal, zhusta jsme se dostávali na polovinu soupeře i do zakončení a nechybělo mnoho k vyrovnání. Gól nám tam bohužel nepadnul a soupeř přidal druhou branku po krásném nechytatelném voleji z bezprostřední blízkosti. Branka opravdu dospělých ligových parametrů. I přes prohru 0:2 to bylo ale od našich Cábelíků skvělé utkání, asi naše nejlepší proti tomuto soupeři na jaře.

V dalším zápase proti domácím Hostomicím jsme již slavili naši první výhru. Dvě branky v síti soupeře a žádná obdržená. Jednoduché utkání to ale nebylo a soupeř nás dost zlobil.

Další utkání proti Českému Lvu bylo z naší strany poněkud mdlé a chyběl nám větší důraz a rychlost ve všech herních činnostech. Soupeř šel také rychle do vedení a konečná prohra 2:5 byla zasloužená. To byl ale asi jediný náš slabší výkon dne.

V posledním zápase proti poněkud oslabeným Zdicím jsme si zastříleli a zakombinovali. Soupeř neměl takřka nic a Honza v bráně se mohl kochat krásami brdských lesů. Zdice jsme si tentokrát namazali na chleba a zcela zaslouženě a přesvědčivě jsme je přehráli v poměru 8:0.

O třetím až pátém místu v turnaji nakonec rozhodovala minitabulka, neboť naši, ČLU i Hostomice získali shodně 6 bodů. Na základě vzájemných zápasů a skóre jsme nakonec brali 4. místo, které vnímáme jako zasloužené, protože za námi zůstaly týmy, které jsme ve vzájemné konfrontaci na hřišti porazili, a to Hostomice a Zdice.

Čtvrté místo ze třiceti týmů na okrese vnímáme jako úspěch. Absolvovali jsme sezonu proti povětšinou o rok starším soupeřům a herně jsme se rozhodně neztratili.

Naši starší kolegové z ročníku 2013 si nakonec odnesli pohár nejcennější – gratulujeme.

Děkujeme všem rodičům i hráčům za dnešek i celou sezonu, která byla dlouhá a náročná a ještě nekončí.

Cábelíci Oléééééé 🙂

Výsledky v turnaji:

FK KD B – FK KD A 1:4
FK KD B – Cembrit 0:2
FK KD B – Hostomice 2:0
FK KD B – ČLU Beroun 2:5
FK KD B – Zdice 8:0

Konečné umístění:

1. FK KD A
2. Cembrit
3. ČLU Beroun
4. FK KD B
5. Hostomice
6. Zdice