V sobotu 7.5.2022 jsme odehráli druhý ze série jarních turnajů okresního přeboru mladších přípravek. Vyšla na nás řada s pořádáním, hrálo se tedy na domácím pažitu.
Po minulém turnaji jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého a musíme ze sebe vyždímat maximum, abychom dokázali silným soupeřům konkurovat.
První utkání jsme stejně jako před čtrnácti dny sehráli proti Cembritu. A byl z toho stejný výsledek, prohra 0:6. I průběh byl dost podobný, soupeř na hřišti dominoval a náš výkon byl dost vlažný a bez pohybu. Jak se později ukázalo, byla to prohra proti nejlepšímu týmu dne, protože Cembrit vyhrál všechny své zápasy při skóre 18:2 a ve většině z nich i herně dominoval.
Druhý zápas nás čekala Svatá a zde jsme si slibovali, že bychom se mohli chytnout jak herně, tak výsledkově. Obojí se podařilo a naše výhra 5:0 byla zcela zasloužená a odpovídala průběhu hry. Hrálo se daleko od naší branky, přidali jsme na pohybu, kombinaci a hnali se do zakončení.
Následovala pochvala týmu, jednozápasová přestávka na občerstvení a odpočinek a hurá na derby proti Cábelíkům 2013.
Ti nešli do zápasu v ideálním rozpoložení, po dvou zápasech měli na kontě jednu remízu a jednu prohru s Cembritem. A začátek zápasu vyšel opět lépe nám a šli jsme do brzkého vedení 1:0. Stejně jako před týdnem si ale starší kamarádi vzali rychle vedení zpět a otočili na 3:1. Naši kluci a děvče ale nic nevzdávali, srdnatě bojovali a snažili se dobývat branku soupeře. V tomto utkání jsme nebyli nijak horším týmem a dokázali jsme se opět dostat na dostřel a snížili na 2:3. Hnali jsme se za vyrovnáním a rvali se až do závěrečného hvizdu, se kterým nám starší Cábelíci ještě dokázali vstřelit branku na konečných 2:4 z našeho pohledu.
Náš výkon ale rozhodně nebyl ostuda, spíše naopak. Za toto utkání opět velká pochvala všem, takhle bojují Cábelíci.
Poslední utkání nás čekal Český Lev Beroun, který nás posledně smetl v poměru 9:1. Tentokrát bylo ale utkání o poznání jiné, šli jsme do vedení, soupeř ale srovnal a dlouho se hrála nerozhodná bitva, i když rozhodně ne bez šancí a děje. Soupeř notně zapojoval brankáře do kombinace, který byl hodně vytažený do hloubky pole. Nicméně toto se nám nepodařilo využít ke vstřelení branky. Minutu před koncem se ale Niki trefil v zápase podruhé a šli jsme do vedení 2:1. Vypadalo to velmi nadějně. Bohužel 30 vteřin na to bylo srovnáno a rozešli jsme se tedy smírně. Nutno podotknout, že soupeř měl šancí a závarů určitě více, ale Honza se blýskl několika výbornými zákroky a rovněž obránci i útočníci dozadu fungovali výborně a notně pomáhali hasit závary před naší brankou.
Nebýt vyrovnávacího gólu před koncem posledního zápasu turnaje, sáhli jsme si dnes i na medaili. Nakonec z toho bylo čtvrté místo za 1 výhru, 1 remízu a 2 prohry. Umístění ale dnes pro nás nehrálo roli, důležitý byl výkon a hra, kterou jsme se prezentovali a za tu musíme všechny pochválit. Vyjma prvního zápasu, kdy jsme ještě spali a kde musíme uznat nespornou sílu a kvalitu soupeře, jsme ostatní utkání odehráli perfektně a s těmito výkony rozhodně nebudeme v mistrovské skupině jen do počtu.
Naše výsledky na turnaji:
FK KD – Cembrit 0:6
FK KD – Svatá 5:0
FK KD – FK KD 2013 2:4
FK KD – ČLU Beroun 2:2
Konečné umístění:
1. Cembrit (12 bodů, skóre 18:2)
2. FK KD 2013 (7 bodů, skóre 7:7)
3. ČLU Beroun (5 bodů, skóre 12:6)
4. FK KD 2014 (4 body, skóre 9:12)
5. Svatá (0 bodů, skóre 1:20)
Střelci:
Niki: 5x
Kuba 2x
Jirka 2x