V neděli 7.4. nám to začalo a opět jsme naskočili do „ostrých“ zápasů v rámci semifinálových bojů okresní soutěže starších přípravek. Hned první turnaj jsme pořádali na domácí půdě.

Počasí jsme si objednali náramně a spíš než začátek dubna připomínalo léto. Očekávání se mísilo trochu s obavami, protože poslední dobou se nám domácí turnaje příliš nedaří, a to ani výsledkově, ale hlavně ani herně. K dispozici jsme měli tentokrát kromě Matyho kompletní kádr a na domácí turnaj jsme se rozhodli vzít všechny, což byla trochu trenérská výzva, co se střídání týče.

V prvním kole jsme vyzvali hráče Chrustenic, kteří se nakonec ukázali jako nejslabší soupeř. I přes naši vcelku jasnou výhru 7:0 se nám výkon příliš nezamlouval, i přes pokyny roztahovat hřiště, přenášet hru a využívat celé šířky hřiště se veškeré boje odehrávaly v jeho středu a tlačili jsme vše chumlem přes několik protihráčů.

Další zápas proti Cembritu C jsme šli celkem rychle do vedení po gólu Nikiho, po naší chybě ale soupeř srovnal a dál se odehrávala spíš oboustranná bitva, kdy při nás několikrát stálo štěstí. Na druhé straně jsme i my mohli nějaké góly vstřelit a utkání by spíš než konečná remíza 1:1 slušela remíza třeba 3:3.

Po pauze jsme vyzvali našeho neoblíbeného soupeře z podzimní skupiny Komárov. Opět se ukazovalo, že hra soupeře, ač není vždy nejfotbalovější, nám nesedí a brzy jsme prohrávali 2:0. Po gólech Tomáše a Kuby jsme se dokázali vrátit do hry, ale soupeř si vzal vedení zpět a už ho nepustil. Tedy těsná prohra 2:3.

Ve čtvrtém zápase po krátké pauze nás čekal favorit semifinálové skupiny a asi i celého ročníku – Cembrit A – kluci ročníku 2013, velmi šikovní a už od pohledu urostlí borci, kteří od začátku ukazovali svoji kvalitu. Po třech gólech soupeře nám vlilo trochu sebevědomí a energie do žil korigování na 1:3, soupeř ale ještě gól přidal a zvítězil zaslouženě tříbrankovým rozdílem. Ostuda to ale rozhodně nebyla, naši kluci a děvče se drželi svého fotbalu a snažili se soupeři rovnat v kombinaci a hře po zemi. Za nás asi nejlepší utkání.

V posledním zápase jsme se poměřili se Zdicemi a i tady se hrál celkem pěkný fotbal, ale v tomto případě o poznání vyhecovanější a bojovnější. Po gólech Štěpána a Tomáše jsme šli do dvoubrankového vedení, soupeř dokázal ještě snížit, ale pojistku vystřelil Niki a i když jsme to po Cábelících nechtěli, bylo vidět, že někteří už si chtěli závěr utkání pohlídat. Toto vítězství nám nakonec zajistilo třetí místo v turnaji, kdy jsme vlivem lepšího vzájemného zápasu přeskočili právě soupeře ze Zdic.

Nakonec tedy bilance 2 výher, 1 remízy a 2 proher. I předvedená hra byla trochu jako na houpačce, pěkné okamžiky střídaly ty slabší. V porovnání s minulými domácími turnaji ale určitě zlepšení. První turnaj nám ukázal i rozložení sil, které jsme trochu očekávali. Jeden tým odskočený ostatním, o další dvě vstupenky do finálového turnaje si to tedy rozdá zbylých 4-5 týmů. Čekají nás pěkné a náročné zápasy, kde každý může porazit každého a záleží jen na nás, abychom ze sebe vymáčkli to nejlepší, zůstali věrní stylu, který se učíme a bojovali jako praví Cábelíci.

Již za týden uvidíme v Komárově, jestli na výkon minimálně navážeme, nebo raději ještě zlepšíme.

Naše výsledky:

FK KD – Chrustenice 7:0
FK KD – Cembrit C 1:1
FK KD – Komárov 2:3
FK KD – Cembrit A 1:4
FK KD – Zdice 3:1