V sobotu 10.6. jsme zakončili soutěžní sezonu finálovým turnajem, na který se po zásluze kvalifikoval náš B-tým, když v semifinálové jarní skupině Q1 skončil na 2. místě.

Spolu s námi postoupili do finále ČLU Beroun a Komárov, ze druhé semifinálové skupiny se pak kvalifikoval Cembrit A, Zdice A a Chrustenice.

Finále se odehrálo za pěkného slunečného počasí na Maracaná pod mostem – na hřišti berounského Cembritu.

V prvním kole se nám postavil soupeř z Komárova, který nás uměl i ve skupině několikrát pozlobit. Kluci a děvče začali aktivně a zodpovědně a byli odměněni prvním gólem (Kuba). Soupeř ale dokázal srovnat na 1:1 a tak museli Cábelíci ještě zabrat. To se podařilo a na další gól Tomáše již nikdo nezareagoval a zrodila se tedy první hubená, ale zasloužená výhra 2:1.

Ve druhém kole nás čekaly Zdice a tento zápas už byl hodně v režii Cábelíků. Po gólech Nikiho, dvou Jakuba a Tomáše jsme vedli již 4:0. Soupeř dokázal dát jedinou branku a na tu ještě odpověděl gólem na konečných 5:1 Tomáš.

Po krátké pauze jsme vyzvali domácí Cembrit a na toto utkání vyměnili brankáře, Honzu vystřídal Sam. Opět podobné utkání i se stejným výsledkem 5:1 po gólech Tomáše, Nikiho, Kuby, Honzy a Matyho.

Čtvrté utkání bylo proti favoritovi na celkové vítězství – ČLU Beroun.
Malí Cábelíci toužili konečně po skalpu rivala, na kterého se nám na jaře nedařilo. Soupeř začal náporem na naši branku a první závar hasil spolu s brankářem Honzou i Sam, který vykopával z čáry takřka jistý gól. Zanedlouho už se soupeř ale radoval. Stejný hráč pak přidal ještě druhý gól a to nás opět poněkud rozhodilo. Po Nikiho kontaktním gólu jsme trochu ožili, ale opět stejný hráč nám přidal další dva góly a přiblížil soupeře vítězství. Niki opět dokázal přidat branku, to ale bylo z naší strany vše. Lvíčata nakonec zvítězila poměrem 6:2.

V posledním zápase jsme chtěli napravit toto vystoupení, zvítězit a zajistit si druhé místo. To se podařilo a po dvou gólech Tomáše, jednom Víti a dvou od Kuby jsme zaslouženě zvítězili 5:1.

Celkově jsme tedy ve finále a tudíž i v celém ročníku obsadili krásné a zasloužené druhé místo. V konkurenci dalších třiceti týmů skvělý počin a zcela zasloužené umístění, když jsme nestačili jen na suverénní Beroun, který na jaře neprohrál jediné utkání.

Všem klukům a děvčeti děkujeme za jejich výkony v celé soutěži, nyní nás čeká ještě několik tréninků a rozlučka, poté si dáme zasloužené volno.

Děkujeme rovněž všem rodičům za podporu a fandění.

Cábelíci Oléé 🙂

Naše výsledky:

FK KD – Komárov 2:1
FK KD -Zdice 5:1
FK KD – Cembrit 5:1
FK KD – ČLU Beroun 2:6
FK KD – Chrustenice 5:1

Celkové pořadí:

1. ČLU Beroun
2. FK KD
3. Chrustenice
4. Komárov
5. Cembrit
6. Zdice