Poslední zářijový víkend nás čekal první soutěžní turnaj sezony v krajské soutěži starších přípravek a hned nejdelší výlet – turnaj hostil tým Pšovka Mělník. V pětičlenné skupině nás čekaly 4 zápasy po 25 minutách, napoprvé díky losu bez přestávky.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Novému Strašecí. A začali jsme opravdu ve velkém stylu, pěkný fotbal plný kombinací a zakončení, ale i s dostatkem bojovnosti a tlaku na míč. Soupeř rozhodně nepatřil ke slabším týmům, ale Cábelíci mu nedali čuchnout a zcela zaslouženě a přesvědčivě jsme zvítězili poměrem 8:1.

Druhý zápas proti Baníku Švermov jsme začali ve stejném duchu a soupeře mačkali na jeho polovině. První gól, i když šťastný patřil nám a dále jsme soupeře drtili na jeho polovině, ale ztroskotávali na výborném brankáři soupeře a našem nepřesném a nedůrazném zakončení. Za to jsme byli potrestáni a soupeř ze dvou ojedinělých šancí skóre otočil. Času ale zbývalo dost a kvalita se nakonec ukázala a další góly lovil ze sítě už jen soupeř. Nakonec výhra Cábelíků 5:2.

Ve třetím zápase jsme vyzvali domácí Pšovku Mělník, a tady to byla prověrka asi nejtěžší. Začali jsme trochu vlažněji než v předešlých zápasech, ale přesto šli do vedení. Soupeř ale ukazoval svoji kvalitu a utkání otočil na průběžných 1:3 z našeho pohledu. Gólem Fidly jsme se dostali na dostřel a utkání ještě zdramatizovali, bohužel vyrovnat se nám již nepodařilo. Přesto ale opět pěkný výkon.

V posledním zápase jsme i přes znatelnou únavu smetli SKP Rakovník poměrem 8:1. Soupeř se jevil asi jako nejslabší z účastníků.

Vypadá to, že krajská soutěž bude mít přesně ten smysl, který jsme od ní očekávali. I přes naše dnešní 3 výhry se všichni soupeři ukázali jako kvalitní a fotbalově zdatní a přesně takové zápasy jsme si od této soutěže slibovali. Dnešní 3 výhry pramenily hlavně z našeho výborného výkonu, dnes opravdu pochvala všem, chuť a nasazení z každého úplně čišely. Na podobné výkony musíme ale navázat i příště, žádný ze soupeřů nám nedá nic zadarmo.

Další turnaj nás čeká již příští víkend, tentokrát v Novém Strašecí.

Děkujeme všem hráčům za super výkony a rodičům za podporu.